Civil találkozó a Barangoló Gyűjteményes Házban

A Köztámháló műhely tagjait látta vendégül 2009. október 30-án, Végegyházán a Barangoló Közhasznú Egyesület a nemrég megnyílt Barangoló Gyűjteményes Házban.

A Közösségfejlesztők Békés Megyei Egyesülete szervezésében békés megyei civil szervezetek vezetői jöttek el tapasztalatcserére. A vendéglátók, a Barangoló Közhasznú Egyesület tagjai helyi civil szervezetek – így a Végegyházi Polgárőr Egyesület, a helyi Vöröskereszt és a Mozgáskorlátozottak Egyesülete - vezetőit is meghívták, hogy megismertessük községünket.

Pocsajiné Fábián Magdolna, a Közösségfejlesztők Békés Megyei Egyesületének titkára vezette csoport először a Gyűjteményes Házat járta végig, s közben ismerkedtünk egymással. Ezt követően vette kezdetét a szakmai program. A Köztámháló azaz Közösségi Kezdeményezéseket Támogató Szakmai Hálózat olyan helyi kezdeményezések felkarolására vállalkozik, amelyek a tágabb közösség felé irányulnak, és amelyek kapcsolatok, szakemberek, esetleg némi anyagi támogatás nélkül nem tudnának megvalósulni. Az ilyen találkozók, mint a mostani is, elősegítik a tapasztalatszerzést.

A délelőtt 10 órakor kezdődő találkozó során bemutattuk programjainkat, eredményeinket, nehézségeinket. Betekintést engedtünk egy kistelepülés civil társadalmának mindennapjaiba. Majd felkerekedtünk, hogy Végegyházát élőben is megismertessük vendégeinkkel. Az egy órás séta során nem csak községünk intézményeit mutattuk meg, de ellátogattunk a Katakomba Ifjúsági Klub pincehelyiségébe és a római katolikus templomba is. Utunk végső állomása a napközi konyhára vezetett, ahol Varchó István, községünk polgármestere is csatlakozott hozzánk. Egy finom ebéd mellett folytattuk a beszélgetést, amely során már nem csak a civilek, de a kistelepülések egyéb problémái is szóba kerültek. Örömmel mutattuk meg községünket vendégeinknek, és reményeink szerint szép emlékekkel távoztak tőlünk.

- VB -