Országos Rejtvényfejtő Verseny

A békéscsabai Ifiházban 2009. október 24-én délután ismét megrendezésre került a Csaba Kupa Országos Keresztrejtvényfejtő Verseny.

A verseny immár hagyományosan a Békéscsabai Kolbászfesztivál ideje alatt zajlott. Az idei évben rekordszámú jelentkező mérte össze tudását, hiszen 110 felnőtt és 53 gyermek indult el. A gyermekek három korosztályban indultak: alsó tagozatosok, 5-6. osztályosok és 7-8. osztályosok. A felnőttek pedig idén is kezdő, haladó, mesterjelölt és mester kategóriában versenyeztek.

A regisztrációkor minden versenyző kapott egy skandináv típusú rejtvényt, melynek hibátlan kitöltése esetén sorsoláson nyerhettek ajándékot. A Csaba Kupa az Ifiház színháztermében rendezett megnyitóval kezdődött, ahol először Köles István alpolgármester és Herczeg Tamás, a Békéscsabai Ifjúsági Ház igazgatóhelyettese köszöntötte a megjelenteket. Majd István György, a Rejtvényfejtők Országos Egyesületének vezetője mondta el a technikai jellegű tudnivalókat, és Huszárné Sándor Katalin, a Békéscsabai Rejtvényfejtő Klub vezetője ismertette a terembeosztást.

Ebben az évben hárman képviseltük Végegyházát: Kőmíves Magda, Kunos Ágnes és jómagam. Mindhárman a kezdő kategóriában indultunk, s az országos versenyhez méltóképpen ez sem volt gyerekjáték. Egy hagyományos keresztrejtvényt és egy szókereső rejtvényt kellett a lehető legrövidebb idő alatt, lehetőleg hibátlanul megoldani. Az első feladvány mindenki számára könnyebbnek bizonyult, de a másik sok fejtörést okozott mindannyiunknak. Képzeljen el mindenki egy üres négyzetekből álló hálót, ahol a megadott szavak összes „E” és „É” betűje be volt írva ugyan, de sem egy szó, sem egy fekete négyzet nem volt elhelyezve. Teltek-múltak a percek, és a kezdeti nehézségeket legyűrve azért igyekeztük ezt az akadályt leküzdeni.

S hogy nem is eredménytelenül, az a négy óra utáni eredményhirdetésen ki is derült. A végegyházi csapat két tagja jó középmezőnyben végzett, jelen sorok írója pedig harmadik helyezett lett.

A verseny eredményei hamarosan megtekinthetőek lesznek a Rejtvényfejtők Országos Egyesületének honlapján is.

Fotó: Kunos Ágnes, HJ