KIK verseny Mezőkovácsházán

Kerékpáros iskolakupán értek el dobogós helyezést a végegyházi általános iskola tanulói 2010. április 14-én, Mezőkovácsházán.

Nagy izgalommal gyülekeztünk április 14-én reggel 8.30-kor iskolánk udvarán iskolatársaimmal: Szegedi Zsófival, Szudóczki Szimivel és Cséfán Ákossal.

Latolgattuk esélyeinket, vajon milyenek lesznek a feladatok és vetélytársaink.

Szakadó esőben érkeztünk meg felkészítő nevelőnkkel, Prágai Ágnessel a Csanád Vezér Általános iskola tornatermébe.

A verseny három részből állt, ezért három részre osztották a diákokat. Volt, aki KRESZ lapokat töltött, videót nézett és gyakorlati feladatokat oldott meg.

Csapatunk a kerékpáros ügyességi feladatokkal kezdett, majd a tesztlapokat töltöttük ki, és legvégül a videót néztük meg, amely megfigyelési képességeinket tette próbára.

Közben a verseny házigazdája megvendégelt bennünket szendviccsel és üdítővel. Míg vártunk az eredményhirdetésre, megtekintettük a mezőkovácsházi általános iskolát. Lassan teltek a percek, feszülten vártunk az eredményhirdetésre. Végül eljött a pillanat, a csapatok felsorakoztak. Ürmös Gyula alezredes, rendőrségi főtanácsos hirdette ki a verseny eredményét, és adta át a díjakat.

A lányok közül Szudóczki Szimonetta II. helyezést, a fiúk közül jómagam - Majorosi Valentin – I. helyezést ért el. Csapattagként április 22-én részt veszünk a Gyulán megrendezésre kerülő megyei KIK versenyen. A jobb eredmény érdekében április 19-20-án, a mezőkovácsházi gyakorlópályán erősítjük és fejlesztjük tudásunkat, ahová Ági néni kísér el bennünket. Nagyon boldogok vagyunk, hogy idáig eljutottunk, és bízunk abban, hogy Gyulán is sikerül jó eredményeket elérnünk.

Majorosi Valentin

8. osztályos tanuló