Megalakult a községi képviselőtestület

Rendhagyó módon indult Végegyháza Község Képviselőtestületének alakuló ülése, amelyet 2010. október 13-án tartottak a Polgármesteri Hivatalban.

Településünk országgyűlési képviselője, Simonka György invitálta meg az alakuló gyűlés előtt mindhárom polgármester jelöltet és mind a húsz képviselőjelöltet egy tájékoztató beszélgetésre. Ilyen kezdeményezésre tudtommal még nem volt példa, hiszen a beszélgetés témája az volt, hogy bár csak heten kerültek be a testületbe, de valójában a jelöltek összessége képviseli igazán a választókat. Így mindenki elmondhatta, mit vár el az új testülettől, milyen Végegyházát szeretne látni.

Országgyűlési képviselőnk annak a véleményének adott hangot, hogy bár a választások kampányidőszakában vannak pártpolitikai csatározások, de csak úgy lehetünk sikeresek, mint község, mint kistérség és mint ország, ha most már az ellentéteket félretéve, közösen próbálunk megoldásokat találni a problémákra. Mert feladat az van bőven, és probléma is akad, a lehetőségek pedig, ha nem is szűkülnek, de bővülni nem fognak. Szükség lesz mindannyiunk munkájára, hogy kilábaljunk a bajokból. Ezzel a jelenlevők egyetértettek, s reméljük, a közeljövőben ennek kézzelfogható jeleit is tapasztaljuk.

Ezután kezdetét vette Végegyháza község képviselőtestületének alakuló gyűlése. Az ülést korelnökként Baráth Mihály vezette a tisztségviselők eskütételéig, köszöntötte a képviselőket, a vendégeket és külön tisztelettel az ülésen továbbra is részt vevő Simonka György országgyűlési képviselőt. Ezután felkérte Elek Jánost, a helyi Választási Bizottság elnökét, hogy ismertesse a választások végeredményét. Elek János elmondta az önkormányzati választásunk hivatalos végeredményét, és köszönetét fejezte ki a választások lebonyolításában közreműködőknek.

Ezt követően Varchó István tette le a polgármesteri esküt, őt követték a képviselőtestület tagjai: Baráth Mihály, Csák István, Cséfán János, Dr. Farkas László, Groman Árpád, Király Sándor. Ezzel megalakult Végegyháza Község Önkormányzatának Képviselőtestülete. Az ünnepélyes alkalom apropóján a testület tagjai koccintottak az eljövendő  közös munka sikerére.

A testület rögtön megkezdte munkáját, hiszen az alakulás után még jó pár feladat várt rájuk. A testület alpolgármesternek egyhangúlag - az érintett tartózkodása mellett - Baráth Mihályt választotta. Egy bizottság létrehozásáról is döntöttek, a Pénzügyi és Szociális Bizottság elnöke Király Sándor, alelnöke Cséfán János, tagjai Dr. Farkas László, Groman Árpád és külső tagként Kunos László. Ezután a képviselőtestület zárt ülésen döntött a polgármester, a képviselők és a bizottsági tisztségviselők tiszteletdíjáról. Erről jelenleg annyi információnk van, hogy a tiszteletdíjak nem emelkedtek az előző ciklusban elfogadottal megegyező mértékűek maradtak. Az egyebek pontban a képviselőtestület felhatalmazást adott a polgármester úrnak arra, hogy a vízműtársulás ügyében tárgyalásokat folytasson.

Ezután az alakuló gyűlés véget ért, a megalakult testületnek jó munkát és sok sikert kívánok. Szándékom szerint munkájukról folyamatosan beszámolok.

Horváth László