Berekfürdői kirándulás

Az Alkony Nyugdíjas Klub tagjai is felléptek a XXI. Berekfürdői Nemzetközi - Országos Nyugdíjas Találkozón 2011. augusztus 27-én.

A berekfürdői találkozó hagyományosan három napig várja a nyugdíjas, amatőr művészeti csoportok, klubok és előadók színpadi bemutatkozását a strandfürdő nótás színpadán, természetesen népes közönség előtt. Az ország egész területéről, sőt még külföldről is érkeztek a nyugdíjas klubok tagjai, hogy tánc, néptánc, népdal, vers, próza vagy akár humoros jelenet kategóriában mutatkozzanak be a vendégek előtt.

Az Alkony Nyugdíjas Klub tagjai szombaton kora reggel indultak el a fellépésre, hiszen az augusztus 26-28-ig tartó rendezvény középső napjának délelőttjén várta őket a berekfürdői színpad. A szereplők mellett nem csak klubtagok, de rokonok, barátok is elkísérték őket. Megérkeztünkkor népes gyülekezettel találkoztunk a bejárat előtt, hiszen több csoport is érkezett velünk együtt. A szervezők azonban hamar úrrá lettek a helyzeten, s az eligazítás után hamarosan átöltözhettünk a kabinokban, ki fürdőruhába, ki pedig a szerepléshez.

A végegyháziak közül elsőként Lászlóné Varga Zsófia énekelt magyar nótákat, majd Mihály Terézia mesélte el A rátóti csikótojás című mesét. Az Alkony Dalkör tánccsoportja pedig az Apácashow-val lépett fel, amely itt is nagy sikert aratott mind a hazai, mind az ottani közönség körében.

A fellépés időpontjában már majdnem dél volt, a nagy melegben igazán jól esett a strand medencéi nyújtotta enyhülés, melyet a legtöbben alaposan ki is használtunk. A közeli medencéből pedig nem maradtunk le a további színpadi eseményekről is, hiszen onnan is láthatóak és hallhatóak voltak a fellépők.

Kellemesen telt el a nap, hazaindulás előtt csak a fürdőzés és a nap vett el az erőnkből. Király Józsefné Csöpi néni, az Alkony Nyugdíjas Klub vezetője örömmel nyugtázhatta, hogy az általa szervezett kirándulás nagyon jól sikerült, fiatalok és idősebbek is nagyszerűen érezték magukat.