Kalandtúra?...Fütyültünk rá!

Föld Napja Kalandtúrát rendezett a Szülői Munkaközösséggel és a Polgárőr Egyesülettel a Barangoló KHE Végegyháza egész területén 2009. április 25-én.

Immár második alkalommal szerveztük meg az általános iskolás gyermekeknek ezt az akadályversenyt. Akárcsak az elmúlt évben, most is ötfős csapatok jelentkezését vártuk. Az idei évben nyolc csapat vállalta a megmérettetést, és adott számot arról, hogy mit tud a természetvédelemről és hazánk nemzeti parkjairól.

Már reggel nyolc órakor gyülekeztünk a volt 2-es iskola udvarán, előkészíteni az ebédet, elosztani az állomásokon dolgozó segítőket. Volt teendő bőven, hiszen két hatalmas bográcsban főtt a krumplipaprikás, és kilenc állomást kellett előkészíteni. A sok tennivaló és feladat ellenére már a „hajnali” tevés-vevés alatt is többször hangos nevetésben törtek ki a felnőttek. Ha egy gyerek így viselkedik, ahogy mi tettük, akkor szokták rá mondani, hogy a vesztét érzi. Szerencsére minket még a „zord” pedagógusok sem tudtak kizökkenteni jókedvünkből.

Háromnegyed tízre már a nap főszereplői, a gyerekek is, szép számmal megérkeztek. A várakozás perceit egy kis focival, tollasozással ütötték el. Tíz órakor indultak el a csapatok a Remedium Kht. épületébe, ahol az első feladat, a kalandlap díszítése volt. Innen indultak szépen sorjában a csapatok az egész községet összejáró túrára. Az ügyességi feladatokat - kúszófolyosó, mocsárjárás, kuglizás, lajhármászás, célbadobás, gumiugrálás – szellemi feladatok is nehezítették, a természetvédelmi totó és a képkirakó. A kisebb gyermekeket felnőttek kísérték, az utat és a műutakon való átkelést polgárőreink biztosították, hogy senkit ne érhessen baleset, és nem is ért.

Mire az első csapatok visszaérkeztek, már elkészült az ebéd, és a megfáradt kalandozók jó étvággyal ették a finom paprikás krumplit. Amíg a többi csapat beérkezett, addig játékkal, szaladgálással dolgozták le az ebédet a fiatalok. Miután az összes csapat befejezte a versenyt és az ebédet - az eredmények értékelése alatt – a szülők a gyerekek ellen vívtak labdarúgó mérkőzést. Nem titok, ha eláruljuk, hogy nem a gyerekek fáradtak el a meccs végére. Végre újra olyan volt a 2-es iskola, amilyennek szerettük, gyermekzsivajtól és kacagástól hangos.

Az értékelés végén kiderült, hogy nincs még vége az izgalmaknak. Több csapat is ugyanannyi pontot szerzett, ezért valahogy el kellett dönteni a végső sorrendet. A versenybíróság a célbadobást választotta. Így alakult ki a verseny végleges sorrendje, és kezdetét vehette az eredményhirdetés. Minden résztvevő oklevelet, csokoládét és sípot kapott, az első három helyezett csapat tagjainak pedig még érem is járt.

Eredmények:

I. Rosszcsontok, II. Darált diók, III. Junior, IV. Törpördögök, V. Zsiráf, VI. Végegyháza City, VII. Csipetcsapat, VIII. Villám.

Az eredményhirdetés után közösen fütyültünk rá egyet, kipróbáltuk az ajándéksípokat. Bizony rögtönzött kis koncertünk hallatszott az egész faluban. Bár a versenynek 2 órára vége lett, a gyerekek maradtak játszani, szaladgálni, a felnőttek beszélgetni és néhányan egy kicsit játszani. Végül csak délután 4 után bontottunk tábort. Ezen a napon valahogy az átlagosnál több mosoly ült az arcokon, akár a felnőttekre, akár a gyerekekre néztünk. Lehet, hogy a nagyon jó idő, lehet, hogy a hely varázsa tette, de mindannyian nagyon jól éreztük magunkat.

Végül, de nem utolsósorban következzenek azok, akik felajánlásaikkal, munkájukkal járultak hozzá ehhez a szép naphoz:

Andrej Attiláné, Bara János, Bukur Szabolcs, Cséffai Zoltánné, Elek János, Elek Jánosné, Gyebnárné Mracskó Magdolna, Gyebnár Tibor, Gyenes Mihály, Hodroga Hajnalka, Jámborné Svorenj Szilvia, Juszkó Józsefné, Juszkó Natália, Kalmár Pál, Kassai Kinga, Kovács Mária, Kunos Ágnes, Margit Zoltán, Mezei Tibor, Molnár László, Mráz Zoltánné, Nyári Katalin, Paulik Anna, Paulik József, Paulik Margit, Rádai János, Rádainé Kunos Klára, Szalay László, Szalay Lászlóné, Szemerédi Beáta, Szemerédi Györgyné, Szemerédi Mónika, Tataru Lucián, Tóth Bettina, Tóth Katalin, Tóthné Molnár Katalin, Vágóné Veszprémi Anna. Köszönjük a sok segítséget!

- HL -

TOVÁBBI KÉPEK A FOTÓGALÉRIÁBAN!