Végegyházi résztvevők a Lángosolimpián

Az idén harmadik ízben rendezték meg a Lángosolimpiát június 19-21. között Mezőhegyesen, a lóversenypályán.

A programok között mazsolázva örömmel fedezhettük fel a végegyházi fellépőket.

Péntek délután, a megnyitó után lépett fel a Mezőhegyesi Fúvószenekar és a Gyöngyszemek Mazsorettcsoport. A zenekar soraiban Szilágyi László szaxofonozott, a mazsisok között pedig Gál Noémi, Sárközi Tamara, s a nagyok között Androvicz Edina, Balogh Edina és Rádai Renáta táncolt. Műsoruk most is nagy sikert aratott, a zene, a tánc, a táncosok gyönyörű ruhái elkápráztatták a közönséget. Később a mezőkovácsházi Stílus Művészeti Szakközépiskola tagjai léptek fel könnyűzenei műsorukkal, s közöttük is találkozhattunk ismerős arccal. Döméné Szabó Andrea is énekelt a „stílusosokkal”, aki a mi Újévi Gálánk és a Végegyházi Majálisunk vendége is volt.

Szombat délután községünk szülötte, Kinyó Zsolt újabb Guinness rekordot állított fel. Az 1 órás gyorsasági íjászat eredményeként 1225 lövést adott le, melyből 1214 célba is talált, sőt kilőtt nyilai több mint 50 százaléka – 725 – a 90 cm átmérőjű célkörbe is betalált. Így most már Zsolt második Guinness rekordjának gratulálhatunk, s gondolom, lesz még folytatás…

A szombat este egyik fő műsorszáma Ásós Attila „Pacsirta” és a Dream Juice koncertje volt. Nem csak a megasztáros zenésznek örülhettünk, hiszen zenekarában Orsós Jani mellett végegyházi fiatalok is szórakoztatták a közönséget, Stayer Edgár és Horváth András Zsolt személyében.

Színes programot láthatott az, aki kilátogatott a hétvégi rendezvényre, s mi, végegyháziak is büszkék lehetünk a „mieinkre”.

- HJ -