Megtisztelő bizalom!

A Barangoló Közhasznú Egyesület az adó egyszázalékos felajánlásokból az idei évben 207 ezer forintot kapott. Ez az összeg az eddigi legmagasabb, ami azt jelzi, sokan elismerik munkánkat.

Az adótörvények lehetővé teszik, hogy az adózók a befizetett adóforintjukból kétszer egy százalékot felajánlhassanak egy, a számukra szimpatikus civil szervezetnek, illetve egyháznak. Az egyesületünk már évek óta gyűjti a felajánlásokat és évről évre növekszik nem csak az összeg, de a támogatók száma is. Az idei évben kilencven fő tartotta méltónak egyesületünket a támogatásra, és juttatott nekünk több mint kétszázezer forintot. Ezt az összeget egyesületünk rendezvényeinek, szakköreinek működtetéséhez használjuk fel. Sokat segít ez a támogatás, hiszen ellentétben a pályázati támogatások szigorúan meghatározott felhasználási szabályaival, ezt a forrást szabadabban használhatjuk a közhasznú tevékenységünk megvalósítására. Ennek köszönhetően minden évben arra fordítjuk, amely közösségi célunkra nem nyertünk támogatást, és megvalósítása így nehezebbé vált. Az idei évben az „Ugródeszka tehetséggondozó program” lesz, amit „kisegítünk” a kapott pénzből. A szervezetünk számára nagy megtiszteltetés és motiváló erő az, hogy ilyen sokan gondolták azt, felajánlásaik jó helyre kerülnek. Köszönjük az elmúlt évi felajánlásokat, és kérjük Önöket, hogy idén újra támogassák egyesületünket adójuk egy százalékával! Ígérjük, hogy a közösség érdekében fogjuk fölhasználni.

Barangoló Közhasznú Egyesület