Vendégek a leendő Gyűjteményes Házban

A leendő Barangoló Gyűjteményes Házhoz 2009. augusztus 28-án kora délután békéscsabai vendégek érkeztek.

A békéscsabai IBSEN Kht. munkatársai, Dombi Ildikó és Varga-Sipos Andrea a Kapunyitogató program előkészítése során községünkbe is ellátogatott. E program keretében olyan békés megyei településeket érintenek, ahol van ugyan Művelődési Ház, de ott nincsenek rendszeres programok. A meglátogatott helyekre megyei programokat hoznak, melyeket előzetesen egyeztetnek a helyi intézményvezetőkkel.

Nálunk Végegyházán szeptember 21-én tervezik ezt az egész napos rendezvényt, melyen az előzetes tervezés szerint színházi előadás, néptánc produkció, táncház, kézműves foglalkozás, origami foglalkozás, mazsorett és ismeretterjesztő előadás is helyet kap majd. A következő héten még egyeztetik a program részleteit a végegyházi ÁMK igazgatójával, Lázár Szilveszterrel. Természetesen a rendezvény részletes programját plakátokon is megismerheti a lakosság, illetve honlapunkon is közzé tesszük.

S hogy miért tettek kitérőt kedvünkért az idelátogatók? Amikor a Békés Megyei Önkormányzattal megkötöttük a pályázati szerződést a Barangoló Gyűjteményes Ház támogatásával kapcsolatban, a pályázat kiírója minden támogatott figyelmébe ajánlott egy békés megyei szervezetet, mellyel ajánlotta az együttműködést. A Barangoló Közhasznú Egyesület együttműködő partnere az IBSEN Kht lett, mely többek között Békés Megye kulturális életének fellendítését, a civil szervezetek ez irányú tevékenységének segítését tűzte ki célul. Így egyesületünknek is felajánlották segítségüket, melynek tevékenységünk során hasznát vehetjük. Vendégeink a felújítási munkálatok közepébe csöppentek bele, s körbevezetve őket megmutattuk, mit hogyan terveztünk el, mit hogyan szeretnénk. Nagy örömünkre szolgál, hogy újabb szövetségesre tehettünk szert, aki munkánkat segíti.

- HJ -