Jubileumi polgárőr közgyűlés

A Végegyházi Vagyonvédelmi Polgárőr Egyesület Közhasznú Szervezet 2009. szeptember 12-én, 10 órai kezdettel rendkívüli közgyűlést tartott a végegyházi Művelődési Házban.

A közgyűlés apropóját az adta, hogy az egyesület 15 éve – 1994. július 28-án – alakult. Elöljáróban Elek János az egyesület elnöke emlékezett vissza az elmúlt időszakra. Mint elmondta, az alapító húsz tag akkori céljai az óta is változatlanok, a legfontosabbnak azt tartják: a polgárőr szolgálat teljesítésével a község közbiztonságát, és az itt élők biztonságérzetét szeretnék javítani. Már az első év után sok lakossági visszajelzést kaptak, melyben a végegyháziak pozitívan értékelték munkájukat. Ez az önkéntes szolgálattevőknek is jelezte, hogy érdemes munkálkodni, szabadidejükből áldozni a falu közösségéért. Örömmel fogadták a női polgárőröket is, hamar megmutatkozott, hogy segítő szándékban nincs hiány. A későbbiek során a számszerű adatok is bizonyították, hogy a végegyházi polgárőrök tevékenysége hatékony. Míg 2001-ben 31 bűncselekmény volt községünkben, úgy 2007-2008 évben ez lecsökkent 15-18-ra. Az egyesületben családias légkör alakult ki, ahol számíthatnak egymásra a tagok. A létszám az idei évben már 38 főre duzzadt. Bár a polgárőrök intézkedési köre korlátozott, igyekeznek mindent megtenni továbbra is a falu közösségéért. Az elmúlt 15 év alatt több intézménnyel, szervezettel is jó kapcsolatot építettek ki, több együttműködési megállapodást is kötöttek a hatékony munka érdekében.

Ezt követően Gyarmati Sándor, a Békés Megyei Polgárőr Szövetség elnöke köszönte meg a végegyházi polgárőröknek azt a sok áldozatos munkát, és sok időt, melyet kifejtettek működésük során. Elmondta, hogy a következő években több pénzt kapnak a polgárőr egyesületek a kiemelt feladatok elvégzésére. Ez nagy segítség lesz a jövőben.

Varchó István, községünk polgármestere szintén köszönetet mondott polgárőreinknek, megerősítette azt a tényt, hogy a lakosság pozitívan ítéli meg tevékenységüket, megnyugtatja a lakosságot a polgárőrök jelenléte. Elmondta, hogy a hónapok óta működő faluőrség is együttműködik és segíti munkájukat.

Majd én, mint a Barangoló KHE elnöke köszöntem meg az együttműködést a Végegyházi Polgárőr Egyesületnek, hiszen mindig segítségünkre voltak, legyen szó rendezvénybiztosításról, gyerekek kíséréséről vagy előadás tartásáról.

A következő napirendi pontban az elnök úr javaslatára hat új taggal bővült az egyesület. Majd Varga János mondta el a polgárőr törvénnyel kapcsolatos változásokat, melyből a régi és új tagok egyaránt sok ismeretet sajátíthattak el.

Az ünnepi közgyűlés örömteli pillanata volt az emléklapok átadása, melyre Elek János Gyarmati Sándor elnök urat kérte fel.

15 éves szolgálati tevékenységéért emléklapot vehetett át Császár Vilmos, Elek János, Elek Jánosné, Figura Ferenc, Gyebnár Tibor, Gyüre András, Molnár János, Paulik József, Sári László, Talló Károly.

10 éves szolgálati tevékenységéért Czúth Márton, Kulcsár Antal, Kulcsár István, Rébék Anikó és Sárközi József kapott emléklapot.

5 éves szolgálati tevékenységéért a következők kaptak emléklapot: Andrési Andor, Elek Gábor, Koszna András, Koszna Zsolt, Margit Zoltán, Sári Gábor, Seres Mihály, Seres Róbert, Takács Béla, Talló Károlyné, Varga János, Zsoldi Sándor és Császár Vilmosné.

A Békés Megyei Polgárőr Szövetség azokat a végegyházi polgárőröket, akik kiemelkedően sok szolgálatot teljesítettek oklevél- és tárgyjutalomban részesítette. E jutalmat Bara János, Zsoldi Sándor, Szilágyi Sándor és Kovács Mária vehette át a szövetség elnökétől.

A rendkívüli közgyűlés ezután a finom ebéd elfogyasztásával, és természetesen beszélgetéssel, közös élmények felidézésével folytatódott.