Mikulásgyár a Gyűjteményes Házban

Nem mindennapi „bérlője” volt a Barangoló Gyűjteményes Háznak 2009. december 5-én este, nem más, mint maga a Mikulás üzemelte itt be a Mikulás gyárát, hogy meglepje a végegyházi gyermekeket.

Hagyományainkhoz híven a Barangoló Közhasznú Egyesület december elején hirdette meg immár harmadszor a Barangol a Mikulás akcióját Végegyházán. Községünk lakói most is megmutatták, hogy jó ügy érdekében szívesen segítenek. Idén volt olyan támogatónk is, aki – bár kötődik Végegyházához – nem itt él, de úgy gondolta, szeretne örömet okozni az itt élő gyerekeknek.

Sok-sok ajándék gyűlt össze: plüssfigurák, könyvek, kifestők, cd-k, videó- és hangkazetták, társasjátékok és még sorolhatnám, köszönet érte. Szokás szerint most is az óvónők, nevelők, a gyermekvédelmi felelős, a Gyermekjóléti Szolgálat dolgozói és a Kisebbségi Önkormányzat vezetője segítségét kértük, kik azok a gyerekek, akiket megajándékozzunk. Listánk most is bőséges volt, de mint írtam, ajándékokból is volt bőven.

December 4-én délután gyűltek össze egyesületünk tagjai, segítői, hogy összekészítsük a csomagokat. Beüzemelt a mikulásgyár a Barangoló Gyűjteményes Házban! Nem kis feladat volt, hiszen igyekeztünk úgy válogatni, hogy mindenki örömére legyen a csomagok tartalma. Az évek óta jól bevált technikát alkalmaztuk, a sorban lerakott táskákra tettük a gyerekek nevét, életkorát és címét tartalmazó cédulát, majd következett az ajándékok válogatása.

Figyelembe vettük a megajándékozandó életkorát, érdeklődését, hogy olyan játékokat, könyveket, apróságokat tudjunk majd a csomagjába tenni, melynek örülni fog. Ez volt a legnehezebb, a legtöbb időt igénylő feladat, de talán a legérdekesebb is, hiszen szinte láttuk magunk előtt a gyerekeket, elképzeltük, hogyan fogják majd fogadni a meglepetést. Ezután már csak a csomagok összekötözése következett, felkerültek a névkártyák, majd utcánként dobozokba tettük azokat.

S végre elérkezett a várva várt nap, december 5-e. Délután fél ötkor gyülekeztünk a Gyűjteményes Házba. Megérkezett Mikulásunk, Gyebnár Tibor és krampusza, Rádai Renáta is. A Mikulás sofőrje, Andrej Attila is beüzemelte a képzeletbeli rénszarvasokat.  A járókelők biztosan meglepődtek, ha az utcán összefutottak autónkkal, hiszen benne ült a Télapó, a Krampusz, hátul pedig a temérdek sok csomag.

Végegyháza összes utcáját bejártuk, hiszen kis klienseink faluszerte laknak, még Árpádtelepen is jártunk. Mindenhol várták már érkezésünket, volt ahol kocsink megálltakor a gyerekek már az ablakban voltak, s izgatottan lesték, mit hoz a Mikulás. S nem csalódtak. A tömött csomagok mellett szeretet, kedvességet, jó tanácsokat is osztogatott Mikulás apó, s volt ahol még búcsúzóul is megzörgette az ablakokat, hogy eztán is jól viseljék magukat a gyerekek.

Mikulás-járásunk jó három órás volt, ezalatt 93 gyerekhez barangoltunk, reményeink szerint nagy örömet okozva. Ezúton is szeretném mindenkinek megköszönni a segítségét, aki jótékonysági akciónkhoz hozzájárult adományával és munkájával.

- HJ –

Fotó: ifj. Horváth László