Karácsonyi klubösszejövetel

Az Alkony Nyugdíjas Klub 2009. december 17-én 10 órától rendezte meg hagyományos karácsonyi ünnepségét az új Idősek Klub épületében.

A klub vezetője, Király Józsefné, Csöpi néni köszöntötte a megjelent vendégeket, Dr. Karsai József országgyűlési képviselő urat, Varchó István polgármester urat, Pál Andrea jegyzőt, Király Sándor képviselő urat, aki egyben az Idősek Klubja ügyvezető igazgatója, Kinyó Pál Lászlónét, az Idősek Klubja vezetőjét, az intézmény valamennyi dolgozóját és természetesen a klubtagokat. Év vége lévén nem csak év végi jókívánságait tolmácsolta, hanem áttekintette a klub egész éves tevékenységét is.

Ezt követően Mihály Terézia egy verssel örvendeztette meg a jelenlevőket, majd az Alkony Népdalkör műsora került sorra, ahol is az első szám azon klubtagok emlékére szólt, akik már nem lehettek körünkben. A dalok sorát Rácz Ferencné tolmácsolásában elhangzott versek szakították meg. A karácsonyi dalok igazi ünnepi hangulatot teremtettek az asztalok körül. A műsort Mihály Terézia zárta egy újabb verssel. A műsort követően Dr. Karsai József, községünk országgyűlési képviselője köszöntötte a nyugdíjasokat. Méltatta Király Sándor azon vállalkozását, hogy ezt az intézményt megnyitotta az idősek számára. Elmondta még, hogy örömmel jön végegyházi barátaihoz, mindig jól érzi magát itt, az idősek körében. Mindenkinek kellemes karácsonyt és boldog új évet kívánt, s kérte a megjelenteket, ne hagyják egyedül társaikat az ünnepeken sem.

Ezt követően az Alkony Nyugdíjas Klub minden tagját karácsony alkalmából ajándékcsomaggal lepte meg, immár hagyományosan. Majd a hagyományos karácsonyi ebéd következett, amit a jelenlevők jó étvággyal elfogyasztottak. Az ebéd után kezdetét vette a kötetlen beszélgetés, zenehallgatás, éneklés, hiszen ebben az évben utoljára tartottak klubösszejövetelt.

Csöpi nénitől megtudtuk, hogy e karácsonyi összejövetelt Dr. Karsai József, a Végegyházi Polgármesteri Hivatal, Király Sándor és Figura Ferenc támogatta. Kellemes délelőttöt tölthettek a klubtagok az újonnan birtokba vett klubépületben, ahol még a jövőben is sok program várja őket.

- HL -