Mozgáskorlátozottak találkozója

Az idén május 15-én délelőtt rendezték meg a mozgáskorlátozottak találkozóját a végegyházi művelődési házban.

A Mozgáskorlátozottak Egyesületének Végegyházi Csoportja hagyományosan tavasszal hívja találkozóra tagjait, de rajtuk kívül idén is érkeztek más településekről is vendégek.  Így a végegyháziak mellett Békéssámson, Csorvás, Gádoros, Kaszaper, Mezőkovácsháza és Orosháza Mozgáskorlátozottak Egyesületének tagjai jöttek el e találkozóra. A vendégek között foglalt helyet Csatlós Dezső, az Orosházi Mozgássérült Egyesület elnöke, Bogdán József elnökhelyettes, valamint Daniska Józsefné gazdasági vezető is.

A rendezvény kezdetén iskolánk négy alsó tagozatos diákja részesült dicséretben emberséges viselkedéséért, hiszen nemrégiben egy bajba jutott felnőtthöz hívtak segítséget. Harczman Dávid és Hodroga Márk oklevelet, Nagy Patrik és Nyári Mihály pedig bonbont kapott jutalomként. Elek Jánosné Julika, a helyi csoport vezetője dicsérte meg a gyerekeket példamutató magatartásukért.

Majd Julika üdvözölte a vendégeket és a díszvendégeket, köszönetet mondva a tagok által kifejtett segítőmunkáért, majd Varchó István, Végegyháza polgármestere köszöntötte az egybegyűlteket.

Ezt követően néhány perc erejéig a halottakra emlékeztünk, akik már nem lehetnek velünk, gyertyát gyújtva értük.

A találkozón most is helyi fellépők szórakoztatták műsorukkal a közönséget, a végegyházi óvodások, iskolások és az Alkony Népdalkör változatos műsorszámai nagy sikert arattak a nagyteremben ülő százhatvan vendég körében. Ezt követően megszólalt a zene, Lázár Szilveszter és Szántó László jóvoltából, sokan táncra is perdültek. Majd a finom ebéd következett, s egy kis pihenő után újra jöhetett a tánc. A délután folyamán még tombolahúzás is tarkította a találkozó programját.

- HJ –

Fotó: Hodroga József