„Ezért érdemes volt!”

Főpróba a Barangoló Gyűjteményes Házban

Július 4-én nemcsak a Függetlenség napját ünnepeltük, hanem azt is, hogy végre elkészült és kipróbálásra került a barangolós futballpálya és játszótér a Barangoló Gyűjteményes Házban.

Már az átadáskor tervezgettük, hogy a Gyűjteményes Ház udvarát is a közösség szolgálatába kellene állítani, hogy a nyári időszakban is leköthessük a fiatalok energiáit. A terveinkhez a DARIT-GYIA ifjúsági pályázata és a Végegyházáért Közhasznú Alapítvány adta a töke javát. Ezt egészítettük ki nagyvonalú magánfelajánlók és az egyesületünk forrásaival. S miután szűkösen összejött a pénz, nekivágtunk az építésnek.  Többhetes munka előzte meg a mai napot. Tavasszal önzetlen helyi gazdálkodók segítségével lett felszántva a Gyűjteményes Ház portája, majd közmunkások segítségével földbe került a fűmag, s hamarosan kibújt az új fű is.

Eltelt egy kis idő, s mikor megérkeztek a csövek és zártszelvények, a pálya körülkerítésének első lépései is megtörténtek: a tartóoszlopok és a kapuk is elkészültek.  A kisebbekre is gondolva egy játszótér terve is körvonalazódott. Fából készült mérleghinta, hinta és mászóka is készült, valamint egy homokozó is, hogy a gyerekek minden igénye teljesüljön.

Persze ez leírva nem tűnik olyan nehéznek, de a valóságban ez igen sok és fáradtságos munkával jött létre. Szerencsénkre most is találtunk olyan segítőket, akik idejüket és energiájukat nem kímélve dolgoztak, illetve felajánlásaikkal az alapanyagokhoz hozzájárultak. E nélkül nem jöhetett volna létre kis szabadidőparkunk, mely még nincs egészen készen, hiszen a kerítésdrót megvétele és felszerelése még hátravan. De azért használni már így is lehet.

Vasárnap délután a Köztársaság utca környékén hamar szárnyra kelt a hír, készen van a játszótér és a focipálya. S a már ott dolgozó felnőttekhez és gyerekekhez újabb gyerekcsapat csatlakozott, hogy ki is próbálják azokat. Neki is fogtak, kipróbálták az új hintát, mászókát, libikókát, majd az újonnan felvonalazott focipálya füvét kezdték el tesztelni. A próbaüzem közben a gyerekek többször céloztak arra, milyen kár, hogy a felnőttek nem mernek kiállni ellenük egy focimeccsre. Több se kellett a sok büszke építőnek, csapatot alakítottak, és kezdetét vette az első mérkőzés az új pályán.

A gyerekek önfeledt játékát nézve a napok óta társadalmi munkában dolgozó felnőttek egyike mondta ki, amit mindannyian gondoltunk: „EZÉRT ÉRDEMES VOLT!”

Köszönettel tartozunk mindazoknak, akik az udvari sportlétesítmények létrehozását munkájukkal és támogatásukkal segítették:

Andrej Attiláné, Balda József, Barátiné Pasek Mária, Barta Lajos, Cséffai Zoltánné, Csontos Ildikó, Figura Ferenc, Gábor Róbert, Gyebnár Tibor, Gyenes Mihály, Gyermek és Ifjúsági Alapprogram Dél-Alföldi Regionális Ifjúsági Tanács, Hajdara Tamás, a Horváth család, Igricz Mihály, Juszkó Józsefné, Juszkó Natália, Kalmár Pál, Kassai Kinga, Kemény Dóra, Kemény Lajos, Kunos Ágnes, Mikula István, Molnár István, Rácz József, Rádai Barnabás, Rádai János, Rádainé Kunos Klára, Rádai Renáta, Rádai Szabolcs, Sipos Angéla, Sipos Regina, Sipos Zoltán, Szedlacsek Béla, Szemerédi László, Szkupeny Anita, Végegyházáért Közhasznú Alapítvány és a Végegyháza Község Önkormányzata által rendelkezésre bocsájtott közmunkások.

Barangoló Közhasznú Egyesület