Végegyházi „libalegelő” avatása

Ténylegesen befejeződött a Barangoló Közhasznú Egyesület Gyűjteményes Házának az építése, hiszen udvarán elkészült egy játszótér, valamint a focipálya, melynek avatójára 2010. július 31-én került sor.

Az avató ünnepségre ellátogatott Herczegné Szabó Mariann az NCA Dél-alföldi Regionális Kollégiumának tagja, Varchó István, községünk polgármestere, Baráth Mihály alpolgármester, Dalicsek Béla, Farkas Péter, Figura Ferenc, Kunos László, Szalka Jánosné önkormányzati képviselőink. Sárközi Erika szavalatával kezdődött a megnyitó ünnepség, majd Horváth Judit, a Barangoló Közhasznú Egyesület elnöke köszöntötte a vendégeket.

Megnyitó beszédében elmondta:

„Igaz, hogy az elmúlt év októberében nyitottuk meg a Gyűjteményes Házat, de valójában csak most fejeztük be, hiszen amikor megkezdtük az építést, nem csak az épület, de az udvar hasznosítását is tervezgettük. Hogyan is lehetne jobban használni egy udvart, mint lehetőséget adni a gyerekeknek, fiataloknak arra, hogy mozoghassanak, játszhassanak gondtalanul élvezve az életet úgy, hogy biztonságban vannak, és nem zavarnak senkit. Így elmondva ez roppant egyszerűnek hangzik, de higgyék el nekem, nem egyszerű feladat létrehozni valamit akkor, mikor mindenfele azt hallani, hogy nincs forrás, nincs akarat és nincs kitartás.

Ezúton közöljük mindenkivel, hogy a végegyháziak keményfejű népség, és nem fogadjál el, hogy a mai világban nem lehet haladni. Hiszen találtunk forrást a Gyermek és Ifjúsági Alapprogram Dél-Alföldi Regionális Ifjúsági Tanácsának pályázata, a Végegyházáért közhasznú Alapítvány és a Községi Önkormányzat anyagi segítsége, valamint a CSABA-MEAT Kft., a DRÓT-FON Kft., EURO_DRINK Kft., IGROSZ-TRANSZ, a JAVIPA-Nyomda Kft. önzetlen felajánlása teremtette meg az anyagi feltételeket a létesítmény elkészítéséhez.

Megvolt az akarat abban a számtalan segítőkész emberben, akik a munkájával járultak hozzá az építéshez. És megvolt a kitartás is, hiszen ezért avathatjuk ma ezt a pályát. Számtalan segítőnk volt megint, nem is gondoltuk volna, hogy ennyien hajlandóak tenni a közösségért, azért, hogy ismét több legyen a falu, megint jó legyen Végegyházinak lenni. Különösen sokat köszönhetünk Barta Lajosnak, Igricz Mihálynak, Kemény Lajosnak, Rádai Jánosnak és Sipos Zoltánnak, akik a munka oroszlánrészét vállalták.

A mai napon avattuk fel és vehettük birtokba azt a kis játszóteret, amely nem születhetett volna meg Barátiné Pasek Mária és Hajdara Tamás segítsége nélkül, akik az anyagot biztosították a játékokhoz, és a kispályás focipályát, amely csak a libakergető névre hallgat, hiszen szokták mondani, hogy ő is a faluszéli libakergetőn tanult meg játszani. De ne feledjük, hogy a faluszéli libakergetők is számos jó játékost neveltek, akik közül nem egy a címeres mezt is magára húzhatta. Külön öröm számunkra, hogy a mai pályaavatóra eljött a huszonötszörös magyar válogatott labdarúgó Mracskó Mihály, aki községünk szülötte, és aki itt Végegyházán a faluszéli libakergetőn kezdte a pályafutását. Ha ez a mi pályánk is nevel néhány ilyen sportolót, akkor már nagyon elégedettek lehetünk. De ha nem születnek itt klasszisok csak egészséges kiegyensúlyozott fiatalokat és boldog gyermekeket elmondhatjuk megérte, munkánk nem volt hiába való.”

Az udvarunk egy hónapig adott otthont a Barangoló Bejárós Tábornak, amelynek tagjai alaposan letesztelték az új eszközöket és létesítményeket, komoly terheléspróbának vetve alá az említett eszközöket. A gyerekek pályaavatónkra is eljöttek, hogy műsorral kedveskedjenek vendégeinkne, melyet Rádai Renáta tanított be nekik.

Ezt követően került sor a pályaavató meccsre, melyen a Végegyházi Öregfiúk és a Polgárőrök csapata játszott egymás ellen. A jó meccs után pedig következett a finom ebéd, hiszen Varga István marha- és sertéspörköltet is főzött minden jelenlévőnek.

A focipálya és a játszótér támogatói: Andrej Attiláné, Balda József, Barátiné Pasek Mária, Hajdara Tamás, Barta Lajos, CSABA-MEAT Kft.,  Cséffai Zoltánné, Csontos Ildikó, DRÓT-FON Kft. Békéscsaba, EURO_DRINK Kft. Békéscsaba, Figura Ferenc, Gábor Róbert, Gyebnár Tibor, Gyenes Mihály, Kassai Kinga, Gyermek és Ifjúsági Alapprogram Dél-Alföldi Regionális Ifjúsági Tanács, Hajdara Tamás, a Horváth család, Igricz Mihály, IGROSZ-TRANSZ Végegyháza, JAVIPA-Nyomda Kft. Békéscsaba, Juszkó Józsefné, Juszkó Natália, Kalmár Pál, Kemény Dóra, Kemény Lajos, Király Sándor, Kunos Ágnes, Mikula István, Molnár István, Rácz József, Rádai Barnabás, Rádai János, Rádainé Kunos Klára, Rádai Renáta, Rádai Szabolcs, Sárközi József és családja, Sipos Angéla, Sipos Regina, Sipos Zoltán, Szedlacsek Béla, Szemerédi László, Szkupeny Anita, Varga István, Végegyházáért Közhasznú Alapítvány és Végegyháza Község Önkormányzata. Köszönjük a segítségüket!

Barangoló Közhasznú Egyesület