Tájékoztató

2010. július 30-án az Idősek Klubjában a Végegyházi Mozgáskorlátozottak Egyesülete megbeszélést tartott, „ÉREZD MAGAD BIZTONSÁGBAN” címmel.

Vendégünk volt Kovács Péter, nyugdíjas rendőr, közlekedési szakoktató, polgárőr és Jegyinák János körzeti megbízott.

Azért került sor erre a beszélgetésre, mert egyre több azoknak a bűncselekményeknek a száma (országos szinten), melyben az idősek hiszékenységét, és a nehezebben mozgó emberek helyzetét használják ki.

Ez a megbeszélés jó volt arra, hogy megértsük, megértessük, NE BÍZZUNK az idegenekben és NE engedjük őket kapun belül!

Kovács Péter rávilágított arra is, hogy kerékpáron is, gyalog is érhet bennünket baleset. Jegyinák János elmondta: Végegyháza biztonsága közös érdek, fogjunk össze és mindenki tegyen érte egy kicsit! Ha mégis történik valami velünk vagy környezetünkben, értesítsük, még akkor is, ha kicsi dolognak tűnik.

Úgy érzem, értékes délelőttöt töltöttünk el együtt, és hasznos dolgokról beszélgettünk.

Köszönöm minden résztvevőnek, hogy részt vett a rendezvényünkön!

Tisztelettel:

Elek Jánosné, csoportvezető