Szanazugban is kíváncsiak voltak ránk

A hét végén három napos bentlakásos nyári műhelyt szervezett a Közösségfejlesztők Békés Megyei Egyesülete civil szervezetek vezetőinek Szanazugban.

2010. augusztus 6-án, pénteken délután kezdődött a program, ahol a vendégek előadásokon és konzultációkon beszélhették meg a közösségfejlesztés és szervezeti munka módozatait, nehézségeit. A téma szakavatott mesterei mondták el tapasztalataikat. Természetesen a közösségépítés és a civil munka minden adott helyen más és más, hiszen  - bár az alapok azonosak – a helyi sajátosságokat figyelembe kell venni, ha sikeres munkát akarunk végezni.

A második napon délelőtt a Békés Megyei Önkormányzat aktuális, civileket érintő eseményeiről és az NCA pályáztatási tapasztalatairól hallgathattak meg a jelenlevők előadásokat. Délután a Miénk a tér! civil szervezetek tevékenységének, projektjeinek bemutatása keretében kérték fel egyesületünket, hogy a kislélekszámú településeken folyó közösségfejlesztő munkát mutassuk be. A Barangoló Közhasznú Egyesületet Horváth Judit elnök mutatta be, előadásának címe: Helyi közösség- és társadalomfejlesztő programok Végegyházán volt. Nagyvonalakban mutattuk be egyesületünk munkáját, különös tekintettel a közösségfejlesztő programokra, a Barangoló Gyűjteményes Ház létrehozása és a Civil Kerekasztal működtetése adta a prezentáció gerincét. Az egyesület többi, futó programjaiból is ízelítőt kaptak a megjelent szakmai vezetők. Egyesületünk munkája nem csak nagy érdeklődést, de komoly elismerést is kivívott, a szünetben sokan kérdezgettek még a községünkben folyó tevékenységünkről. Többen jelezték, hogy szeretnének ellátogatni Végegyházára, s mi természetesen mindenkit szeretettel hívtunk rendezvényeinkre és a Gyűjteményes Házba. Az esti program részeként nem csak bográcsozásban volt részük a vendégeknek, hanem egy különleges borkóstolón is részt vehettünk.

A vasárnapi program keretében a résztvevők egyéni tájékoztatói és a szervezetek tapasztalatcseréje folyt.

Mi sajnos csak a szombat délutáni programban tudtunk részt venni, de meggyőződésünk, hogy hasznos és tanulságos hétvégét tölthettek el a civil szervezetek vezetői.

- HL -