Három évesek lettünk!

A Barangoló Közhasznú Egyesület születésnapi ünnepségre hívta községünk lakóit és együttműködő partnereit 2010. október 2-án délután 2 órakor a Gyűjteményes Házba.

A Barangoló Közhasznú Egyesület a harmadik évét töltötte be, hiszen 2007. október 3-án lett egyesületünk hivatalosan bejegyezve. Akkor a tíz alapító tagunkkal csak körvonalaztuk, milyen tevékenységek azok Végegyházán, melyek hiányoznak, melyeket jó lenne megszerveznünk. Mára már e programok nagy része hagyománnyá lett községünkben, elmondhatjuk, hogy amit mi barangolósok csinálunk, annak rangja van, nem csak szűkebb környezetünkben, hanem határainkon kívül is.

A három meseszám, s valóban… A harmadik évünkben sok tekintetben egy varázslatos évvel büszkélkedhetünk. Hiszen programjainkat már számon tartják a helyiek. Több mint két millió forintot nyertünk pályázatok útján, mellyel terveinket gazdagabban tudtuk megvalósítani. Tagjaink között is kezd kialakulni az a munkamegosztás, mellyel könnyebben haladunk előre. A kezdetektől fogva törekedtünk az együttműködésre, de ebben az évben teljesedett ki ez a munkánk a Civil Kerekasztal létrehozásával, hiszen nagyon jó, partneri kapcsolat alakult ki a civil szervezetek, önszerveződő közösségek és községünk intézményei között.

S van egy hely, melynek létrehozásával egy időre a barangolásaink is abbamaradtak, hiszen otthonra leltünk mi barangolósok is, és azok is, akik rendezvényről rendezvényre meglátogatnak bennünket.

Egy éves születésnapját ünnepli most a Barangoló Gyűjteményes Házunk, melynek felújításán, berendezésén, szabadidőközpontjának elkészítésén nagyon sokan segítettek. Nem csak létesítményünk láttán tölt el büszkeség, hanem az is szívet melengető, hogy ennyi jó szándék, ennyi önzetlen segíteni akarás van a végegyháziakban.

Mondják, hogy sokat teszünk a falunkért, de az is biztos, hogy értünk is sokat tesznek a faluban lakók. Felnőttek és gyerekek egyaránt. Hiszen a fiatalok közül is sokan dolgoztak itt eddig is, sőt most, a szülinapunkra készülve is számíthattunk a segítségükre.

Gyűjteményes Házunk folyamatosan bővül, de a mai alkalomra különösen igyekeztünk kitenni magunkért. Megújult, megszépült gyűjteményünk, remélhetőleg még több emlék felidézése okoz majd örömet, ha megtekintik vendégeink. S természetesen kiállítással is készültünk. A Barangoló Közhasznú Egyesület harmadik éve című fotókiállítás a házavatástól kezdve idézi fel egy-egy pillanatfelvétellel, milyen események, programok zajlottak 2009. október 3-a óta. Segítségükkel újból átélhetjük ezeket az együtt töltött órákat, s ígérhetjük, lesz még folytatás! Sőt! A hagyományok mellett újdonságokkal is készülünk majd a közeljövőben. Reméljük, hogy ezeket az új rendezvényeket is ugyanúgy szívükbe zárják községünk lakói, mint ahogy tették eddig is.

Az biztos, hogy ez a születésnapi ünnepség nem szűkölködött a bensőséges pillanatokban. Sokan ajándékkal is kedveskedtek nekünk, úgy hogy valóban olyan érzésünk volt, mintha egy nagy családi ünnepség részesei lennénk. S mi is igyekeztünk, hogy mindenki jól érezze magát. Stayer Fanni énekelt nekünk, majd Hegyi Pál és Csillag László estig muzsikált, gondoskodva az oldott, jó hangulatról. Születésnapi tortát is kóstoltak vendégeink Mráz Zoltánné jóvoltából, de ezen kívül sok tányér sütemény is kínáltatta magát. Szedlacsek Béla bácsi pedig erre az alkalomra is faragott nekünk.

És nem csak végegyházi vendégeink voltak, hanem a Mezőkovácsházi Helytörténeti Szakkör is eljött köszönteni bennünket. Megmondom őszintén, jó érzés volt házigazdának lenni, hiszen mindenkitől kaptunk egy-egy kedves szót, mosolyt. Sokan maradtak azt követően is, hogy körülnéztek a gyűjteményes házban. A gyerekek sötétedésig játszottak, sőt táncoltak is, mi felnőttek pedig jóízűen beszélgettünk. Azt gondolom, egy nagyon szép napot kaptunk ajándékba mi, barangolósok. Köszönöm a nevükben is!

Fotó: Rádai Renáta