Országos környezetvédelmi akciónap

A Végegyházi Polgárőr Egyesület felhívására 2010. november 13-án délelőtt őszi faültetésre és nagytakarításra került sor községünkben.

Az akció főszervezője az Országos Polgárőr Szövetség és Vidékfejlesztési Minisztérium Környezetvédelmi Államtitkársága volt, s ebben a munkában együttműködött a Tiszta Magyarországért Társulás, ÖKOPANNO, ÖKOPACK, National Geographic RT., HUMUSZ Hulladék Munkaszövetség, TÖOSZ - Települési Önkormányzatok Szövetsége. Valamennyi polgárőr egyesület a működési területén ezen a meghirdetett napon szervezett együttes akciót a környezetvédelmet segítő civil szervezetekkel, iskolákkal, a helyi lakossággal együttműködve a települések központi terein őszi faültetésre és nagytakarításra.

Így történt ez Végegyházán is, ahol a Végegyházi Vagyonvédelmi Polgárőr Egyesület aktivistáin kívül a Barangoló Közhasznú Egyesület, a Végegyházi Sporthorgász Egyesület, a Vöröskereszt Végegyházi Alapszervezete is csatlakozott az akciónaphoz.

Negyven köztéri díszfát ültettünk el Végegyháza községben, a piactéren, a művelődési ház udvarán és a ligetben helyeztük el, remélhetőleg a helyi lakosság örömére is. Az elültetett fák megvásárlásában az akció szervezői és Gyebnár Tibor nyújtott segítséget.

A mostani őszi nagytakarítás során a Végegyháza tábla után szedtük össze a szemetet Mezőkovácsháza felé haladva az út mindkét oldalán. A kanyarig pásztáztuk végig a terepet, és sajnos hét zsák szemetet sikerült összegyűjtenünk, hála az arra közlekedők felelőtlenségének.

Hasznos és sikeres munkát végeztünk ezen a napon, az idő is kellemes volt. Tevékenységünk végeztével pedig Elek János, a helyi polgárőr egyesület elnöke a maga és a fő szervezők nevében köszönte meg segítségünket. Ez az akció lett a községünkben zajló környezet- és természetvédelmi hét nyitó rendezvénye is. A további programokat a plakátokon és a honlapunkon is megtalálják.

- HJ -