Civil Kerekasztal a pályázatokról

A Civil Kerekasztal 2011. február 22-én tartotta soron következő találkozóját a végegyházi Polgármesteri Hivatal nagytermében.

A ma délutáni tájékoztatók előtt Király Jánosné kérte a jelenlévők segítségét abban, hogy gyűjtsünk össze ötleteket, javaslatokat a településrendezési terv módosításához. A véleményeket, javaslatokat március negyedikéig kéri a Polgármesteri Hivatalba eljuttatni.

A kerekasztal első felszólalója Varchó István, községünk polgármestere volt. Bár Végegyháza költségvetése még nem lett elfogadva, körvonalazta, mi várható a jövőre nézve. Megtudhattuk, hogy körülbelül ötmillió forint plusszal zárta a község az elmúlt évet, valamint azt is, hogy a testület döntése alapján az iskolánk önálló marad a 2011/2012-es tanévben is, ha valamilyen drámai változás nem áll be a központi finanszírozásban.

Majd Horváth Judit tartott tájékoztatót a civil társadalom forrásairól, kiemelve a pályázatok fontosságát. Megtudhattuk, milyen forrásokból meríthetnek civil szervezeteink, és azt is elmondta, hogy a civil szervezetek a pályázati forrásokon keresztül több mint kétmillió forintot hoztak „kívülről” községünk kulturális- és közéletébe. Majd Szél Adrián, a Kertészek Földje Akciócsoport vezetője beszélt a LEADER pályázati forrásokról. Megtudtuk, hogy a nyár elején megnyíló 150 milliós forrás témaköreinek az összeállítása folyik, amelyhez kérte a jelenlevők segítségét is. Elmondta, hogy várhatóan átalakul a LEADER forrásainak a pályáztatása, szándékaik szerint egyszerűbb és gyorsabb lesz az eljárás.

Ezt követően Horváth László ismertette az Új Széchenyi Terv főbb irányait, pályázati lehetőségeit. Teljes képet nem láthattunk, hiszen a pályázati rendszer átalakítása folyamatban van, a rendszere átalakul, a kormányzati tervek szerint egyszerűbb és gyorsabb eljárásrend alakul ki. Kiderült számunkra, hogy jelenleg a gazdaság élénkítési program mikrohitel konstrukciója a legelérhetőbb. Mivel a lehetőségek folyamatosan bővülnek, a kerekasztal tagjai folyamatos tájékoztatást fognak kapni az új lehetőségekről-

Végül ismét számos kérdés került megválaszolásra, ahogy már megszoktuk azt a havonta megrendezésre kerülő találkozóinkon.

A Civil Kerekasztalt az Ökotárs Alapítvány támogatta.

- VB -