Évadzáró Civil Kerekasztal

A Barangoló Gyűjteményes Házban 2011. május 31-én 17 órai kezdettel értékeltük a Civil Kerekasztal második évét az együttműködő szervezetek és intézmények képviselőivel.

Ez alkalommal is rövid történeti áttekintésre kerítettünk sort, a havi rendszerességgel folytatott találkozóink témáit sorba véve.

Kezdetként nemcsak munkatervünket fogadtuk el, de előkészítettük, majd szórólap formájában közkinccsé is tettük a 2011. évi végegyházi rendezvénynaptárunkat. Nem csak a falu lakossága tájékozódhat ily módon rendezvényeinkről, de mi magunk is tervszerű munkánk során segíteni tudjuk egymás tevékenységét. Környezetvédelmi felmérésünkkel felhívtuk nem csak a lakosság, de a Civil Kerekasztal tagjainak figyelmét is a helyi környezet védelméért végzett munka fontosságára. Karácsonyi kerekasztalunk remélhetően hagyományt teremt majd, hiszen nagy plénum előtt, neves személyiségek jelenlétében mutatták be tagjaink szervezetüket, intézményüket képekkel, prezentációval illusztrálva azt. Majd az idősek helyzetével foglalkoztunk általában és községünkben. Pályázati tájékoztatónk ismét felhívta a figyelmet a támogatásszerzés e lehetőségének fontosságára. A sajtó PR szerepe a szervezetek életében is érdekes téma volt, hiszen a hírverés mindenki számára hasznos információkat nyújtott. A mezőgazdaság helyzete, a mezőőri szolgálat kérdése is sokak érdeklődését felkeltette. Május elsején pedig a Végegyházi Majálison a kitelepülő szervezetek arról is tanúbizonyságot adtak, hogy a szemerkélő eső sem riaszt el senkit attól, hogy megmutassa magát a falu közösségének.

Úgy gondolom egyre inkább fontos számunkra a havonkénti találkozás, szorosabb kötelék alakul ki a kerekasztal tagjai között, mely kölcsönös előnyökkel jár minden résztvevő számára.

Fotó: Kalmárné Juszkó Natália