Karácsonyi Civil Kerekasztal

A Barangoló Közösségi Házban 2011. december 20-án rendeztük meg ünnepi kerekasztalunkat.

A Civil Kerekasztal ünnepi találkozójára a tagszervezetek és intézmények nagyobb létszámban képviseltették magukat, hogy áttekintsük az idei évet. Az érkezőket az idei évben készült végegyházi rendezvényfotók kiállítása várta.

Elsőként Horváth Judit, a Barangoló Közhasznú Egyesület elnöke a Barangoló Közösségi Házat, rendezvényünk helyszínét mutatta be, amely október óta több mint háromszáz látogatót látott már vendégül, és a jövőben is a közösség szolgálatában áll. Majd képek segítségével mutatta be a 2011-es esztendő eseményeit, kiemelve a hagyományos rendezvények mellett az újdonságokat is. Így például a Kihívás napját, az Alkony Tánckört, a Tapossa-Laposra napot, a Kistérségi Civil Tanodát, a nyári szaktáborokat (foci-, íjász- és horgásztábor), az iskolai adventi projekthetet, valamint a Diákönkormányzat sulidiszkóját és Suli Lap-ját. A bemutatott 75 rendezvény több mint hatezer látogatót vonzott, ez azonban nem a teljes kép. Hiszen a Civil Kerekasztal tagszervezeteinek számos összejövetele volt még, így nem túlzó, ha közel tízezer főre tesszük a végegyházi rendezvények éves látogatottságát.

Egyre kevesebb az a pénz, amit a szervezetek saját költségvetésükből szánni tudnak rendezvényeik finanszírozására. Ezért is fontos, hogy ebben az évben számos önállóan végrehajtott pályázati lehetőséget ragadtunk meg, mellyel gazdagítottuk Végegyháza életét. Végegyháza Község Önkormányzata, a Barangoló Közhasznú Egyesület, a Végegyházáért Közhasznú Alapítvány, a Végegyházi Vagyonvédelmi Polgárőr Egyesület nyert pályázati támogatást, mely segítségével beruházásokat, szakmai munkájukat és működésüket tudták finanszírozni. Mindez egész közösségünknek nyereség.

Az előző évben a jelenlévő szervezetek bemutatkoztak, most iskolánk Diákönkormányzatát mutatta be Molnár Vivien DÖK elnök, valamint a Végegyházi Kábeltelevízióról beszélt Szántó László. Ezt követően hozzászólásokat hallgathattunk meg arról, milyen volt ez az évünk, ki mire volt büszke. Így Varchó István polgármester, Baráth Mihály alpolgármester, Király Józsefné, az Alkony Nyugdíjas Klub vezetője és Kinyó Pál Lászlóné, az ADA intézményvezetője osztotta meg velünk gondolatait.

A Civil Kerekasztal immár harmadik alkalommal készítette el éves rendezvénynaptárát, melynek nyomdakész példányát vehette mindenki kezébe, hogy az utolsó simításokat végezzük el rajta. Hiszen januárban most is minden végegyházi család megtalálja majd postaládájában, hogy tájékoztassa, milyen események kerülnek megrendezésre Végegyházán.

Az ünnepi kerekasztal találkozónk végén kötetlen beszélgetés során búcsúztattuk az évet.

- VB -