Új korszakba lépett a Civil Kerekasztal

A végegyházi Civil Kerekasztal évadzáró találkozójára került sor 2012. május 29-én délután a Barangoló Közösségi Házban.

Ismét hasznos egy évet tudhat maga mögött a végegyházi civil szervezeteket, önszerveződő közösségeket és intézményeket tömörítő Civil Kerekasztal. A múlt idézése mellett azonban a jövő képe is megjelent, hiszen mai találkozónkon a következő évad feladatait, terveit is egyhangúlag megszavaztuk.

Sokszor beszéltünk már arról, hogy milyen anyagi lehetőségeket nyújtanak a pályázatok. Horváth László az Új Széchenyi Terv és a NEA pályázatairól beszélt, majd egy konkrét pályázat terveit és feladatait vázolta fel, amely pályázat során az Civil Kerekasztal több tagja is együttműködik. A résztvevők a profiljukba vágó részfeladatot kapnak, melyet önállóan dolgoznak ki, s megvalósulásukból szervezetük is profitál. Ha e pályázatot kedvezően bírálják el, számos program örvendezteti meg községünk apraját-nagyját. A közösen tervezett és remélhetően megvalósuló pályázati program valóban új korszakot jelent a Civil Kerekasztal történetében.

Már beadott vagy beadás alatt lévő óvodai és iskolai pályázatokról Prágai Ágnes tájékoztatta a kerekasztal résztvevőit. Így megtudhattuk, hogy milyen programok várják a végegyházi lurkókat a pályázatok sikere esetén.

Ezen a hétvégén kerül megrendezésre a TeSzedd, országos takarítási akció, melyen Végegyháza is részt vesz. Június 2-án, szombaton délután Környezetvédelmi Napra várjuk községünk lakóit. Elsőként az ovisok és iskolások Zöld Manó környezetvédelmi versenyének eredményhirdetésére kerül sor, valamint az ebben az évben készült versenyműveikből készült kiállítás is megtekinthető lesz a Barangoló Közösségi Házban. Innen indulunk el utána TeSzedd akciónkra Végegyházán, valamint szűkebb környezetünket is szebbé tesszük. A remélhetően élvezetes és mindenképpen hasznos munka után pedig közös szalonnasütésre invitálunk minden résztvevőt. E nap részleteit is megbeszéltük mai találkozónkon.

A Barangoló Közhasznú Egyesület nyári táborairól is szó esett, hisz hamarosan itt a szünidő, és szívesen várjuk mindenki segítségét ilyen-olyan formában.

S ahogyan az már lenni szokott, kötetlen beszélgetéssel zártuk évadzáró kerekasztalunkat. S bár ezt az évadot befejeztük, folyamatosan kapcsolatban állunk, számíthatunk egymásra.