Civilek Szanazugban

A Közösségfejlesztők Békés Megyei Egyesülete 2012. augusztus 3-5-ig Bentlakásos Nyári Műhelyébe várta a békés megyei civil szervezetek vezetőit. Végegyházáról két szervezet képviseltette magát és községünket.

A Bentlakásos Nyári Műhely már hagyományos rendezvénye a közösségfejlesztőknek ebben a szép környezetben. Az idei találkozó fő témája: PARTNERSÉGBEN – Konferencia a közművelődési intézmények, civil szervezetek együttműködésének lehetőségeiről Békés megyében volt.

Községünkből a Barangoló Közhasznú Egyesületet és a Végegyházi Sporthorgász egyesületet képviseltük, hogy tapasztalatokat szerezzünk az előadások során, illetve a szünetekben történő beszélgetések alkalmával. Az előadások változatosak, több területre kiterjedőek voltak. Szó esett ismert és kevésbé ismert pályázati lehetőségekről, melyek nagyon fontosak a szervezetek életében, valamint pályázati támogatásból megvalósuló projektek is bemutatásra kerültek.

A Miénk a tér! blokkon belül mi is bemutattuk a barangolók két eredményes projektjét: a Civil Kerekasztal második évadát, valamint a Legyél Te Is Önként S! akciónkat. A Hol tartunk most? blokkban pedig a végegyházi sporthorgászok  tevékenysége is bemutatásra került.

A doboz-szanazugi háromnapos konferencia számos hasznos ismeretet nyújtott, a meglévő kapcsolatainkat is megerősíthettük, új ötletekkel gazdagodtunk, melyeket a későbbi munkánkban kamatoztatni tudjuk.