Új tagokkal bővült a Kertészek Földje Akciócsoport Egyesület

LEADER akciócsoportunk 2012. december 17-én tartotta évi rendes közgyűlését a Medgyesegyházi Művelődési Házban.

A megjelenteket Ruck Márton, az egyesület elnöke köszöntötte, aki egyben a közgyűlést is levezette.

Első napirendi pontként a közgyűlés az egyesület tagjai sorába fogadott négy szervezetet, akik jelezték belépési szándékukat. Az új tagok: A KÉSZ Nonprofit Kft.-t a helyi önkormányzat hozta létre, városszolgáltatási feladatokat lát el, közreműködik és készíti Medgyesegyháza pályázatait. A pályázatokkal kapcsolatos szolgáltatásait külső szervezetek számára is szívesen biztosítja.

"Magyar Dinnye Szövetség" Közhasznú Egyesület, amely fő feladatának a magyar dinnye népszerűsítését és a dinnyetermelők érdekeit tartja.

Medgyesegyháza és Bánkút Mozgáskorlátozottak Egyesülete, akik csaknem háromszáz tag érdekeit képviselik, rendezvényeket szerveznek, aktívan részt vesznek a város életében.

Negyedik, a végegyházi Barangoló Közhasznú Egyesület, amelynek tevékenységét ezen a honlapon talán nem kell külön bemutatni.

A Kertészek Földje Akciócsoport Egyesület jelenlévő tagjai egyhangúan úg döntöttek, hogy mind a négy egyesületet tagjaik sorába fogadják.

Ezt követően Ruck Márton beszámolt a munkaszervezet 2012. évi tevékenységéről, kiemelve, hogy a leköthető források terén országos összehasonlításban is megállja a helyét az egyesület, hiszen az elérhető forrásokat csaknem 100 %-ban felhasználták vagy felhasználása folyamatban van. Kitért arra is, hogy az egyesület működése rendben zajlott, minden szabályszerűen zajlott.

Majd elnök úr ismertette a következő évi költségvetést és az egyesület terveit. A jövő évben több eszközbeszerzésre is sor kerülhet, amely eszközök az egyesület tagjainak rendezvényeit segíthetik, azok technikai hátterét erősíthetik. Döntött a közgyűlés abban is, hogy a nemzetközi együttműködés terén is lépéseket tesz, kihasználva az ebből adódó lehetőségeket.

Az egyesület közgyűlése személyi ügyekben is döntött, a Felügyelő Bizottság vállalkozókat képviselő tagját visszahívta és helyére új tagot választott.

A jelenlevők számára egyértelművé vált, hogy az egyesület folyamatos működése biztosított, semmi akadálya nincs annak, hogy a jövő évben is lehívhassuk a LEADER forrásokat, ezzel is segítve térségünk fejlődését.

Horváth László