Civil Kerekasztal a médiáról

A Civil Kerekasztal soron következő találkozóját április 16-án rendezte a Barangoló Közösségi Házban.

Elsőként a média és a PR munka szerepéről esett szó, hiszen minden szervezet életében fontos szerepe van annak, hogy az általa szervezett rendezvény milyen megjelenést kap a nyomtatott vagy az elektronikus sajtóban. Az, hogy hogyan „adjuk el” magunkat, rajtunk is múlik, meg kell dolgoznunk érte. Ezek módozataival is megismerkedhettünk.

Ezt követően a helyi médiák képviselői beszéltek munkájukról. Baráth Mihály a Végegyházi Hírmondóról nyújtott információkat, mely időszaki kiadvány bár már ritkábban jelenik meg, mégis az egyetlen hírcsatorna, mely minden végegyházi háztartásba ingyen el tud jutni. Bár lehet, hogy a papíralapú újság ideje lassan lejár, de sokan vagyunk még, akik szeretik kézbe venni, többször is átlapozni ezt a lapot. Hiszen rólunk és nekünk szól.

A Végegyházi Kábeltelevízió eddigi másfél éves működéséről Szántó László egy rövid videót hozott, melyet néhány adásból válogatott össze. A hetente jelentkező egy-egy órás péntek délutáni adások sok végegyházinak okoznak örömet, hiszen ismét átélhetik községünk eseményeinek legfontosabb pillanatait. Ez idáig már több mint hatvan adás készült, s a stáb munkáját sok fiatal is segíti, folyamatosan tanulva e szakmát.

A Végegyházi Barangoló internetes honlapot Horváth László mutatta be. E honlap naprakészen tudósít mindazon eseményekről, melyekre meghívást kapnak a szerkesztők, igyekszik teljes képet adni településünk mozgalmas életéből.

A kerekasztal második felében a közelgő Végegyházi Majális egész napos rendezvényéről beszélgettünk. A délelőtti kitelepedés minden részletét igyekeztünk részleteiben tisztázni, s a program váza is ismertetésre került. A majális jó lehetőséget ad a kerekasztal tagjainak a bemutatkozásra, de természetesen községünk lakosságának is felhőtlen szórakozást ígér. Mint minden évben, most is nagy várakozással állunk elé, hiszen a tavasz első nagy rendezvénye ez.

Természetesen szokás szerint sok-sok mást is megbeszéltünk, ahogyan ez már a kerekasztal találkozónkon lenni szokott.

A Civil Kerekasztalt a Nemzeti Együttműködési Alap támogatja.