Polgárőr közgyűlés

A Végegyházi Vagyonvédelmi Polgárőr Egyesület 2013. április 19-én tartotta évi rendes közgyűlését a végegyházi művelődési házban.

A tagságot és a meghívott vendégeket Elek János, az egyesület elnöke köszöntötte, majd a hivatalos formaságok után megtartotta elnöki beszámolóját a 2012. évről. Elmondta, hogy a szervezet a megváltozott törvényi feltételeknek mindenben eleget tett, vállalt feladataikat elvégezték. Nem csak a megyei szövetséggel, de a helyi civil szervezetekkel is kapcsolatban állnak, a község eseményein részt vesznek, kérésre rendezvényeket is biztosítottak. Szakmai továbbképzéseken, oktatásokon is részt vettek.

Az egyesület jelenlegi taglétszáma 30 fő. A tavalyi évben összesen 1843 óra szolgálatot teljesítettek.

Végezetül mindenkinek megköszönte munkáját, melyet a lakosság közbiztonságáért tett.

Ezt követően Kovács Mária ismertette a 2012. évi közhasznúsági jelentést és a pénzügyi beszámolót, majd a 2013. évi költségvetési tervezetet.

A Felügyelő Bizottság tájékoztatóját Czúth Márton ismertette a tagsággal.

A 2012-ben végzett munkájáért Lestyár János, Kovács Mária, Barta István és Elek János oklevelet vehetett át Varchó Istvántól, Végegyháza község polgármesterétől.

Polgármester úr elmondta, hogy a Belügyminisztérium ígérete szerint azon települések, akik nem kaptak állami támogatást, mivel jól gazdálkodtak, - így Végegyháza is - számíthatnak egyéb támogatásra. Ezt az összeget községünk önkormányzata szeretné a civil szervezetére felhasználni, illetve a polgárőrök munkáját is megkönnyítő kamerarendszer felállítását tervezik.

A közgyűlés végén három témában hallhattunk előadást. Jegyinák János azzal kapcsolatban adott tanácsot, hogyan védekezhetnek különösen az idős emberek a bűnözők ellen. Kovács Péter a megyei szövetség híreiről számolt be és a jogos védelem helyzeteiről beszélt. Szőke János a rendőrség és a polgárőrség közötti együttműködés segítéseként a szolgálatok összehangolásának módjáról beszélt.

Ünnepi hangulatban zárult a közgyűlés hivatalos része, hiszen a tagság felköszöntötte Elek János elnököt 70. születésnapja alkalmából.

Az ezt követő vacsora után kötetlen beszélgetéssel zárult a nap.