Önkéntesek napja a Barangoló Gyűjteményes Házban

A Barangoló Közhasznú Egyesület, a Silla Taekwon-do Klub és a Végegyházi Sporthorgász Egyesület önkéntesei 2013. június 1-én közösségi munkájukkal tették emlékezetessé ezt a napot.

Az Önkéntesek Napját Magyarországon hagyományosan minden év június első szombatján ünnepeljük országszerte az Önkéntes központok közreműködésével, az önkéntesség hazai népszerűsítése céljából.

A Barangoló Közhasznú Egyesület, a Silla Taekwon-do Klub és a Végegyházi Sporthorgász Egyesület stílszerűen azt a módját választotta az ünneplésnek, hogy önkéntes munkanapot hirdetett szombaton nyolc órától a Barangoló Gyűjteményes Ház külső és belső rendbetételére.

Bár az eső most is tiszteletét tette, ennek ellenére huszonhét végegyházi önkéntes ajánlotta fel munkáját ezen a napon. Felhívásunkra, kérésünkre gyerekek és felnőttek egyaránt jöttek, megmutatva, hogy sokan milyen sokra is tudunk menni. Mert munka bőven akadt.

Több csoportban, többféle tevékenységgel tettük hasznossá magunkat. A Gyűjteményes Ház udvarát átgereblyéztük, kigazoltuk. A pajtát is rendbe tettük.

Kitakarítottuk a ház helyiségeit, közben rendeztük a gyűjteményt, újra rácsodálkozva az itt őrzött „kincsekre”. Mindeközben sok-sok emléket idéztünk fel, hiszen lassan négy éves múltja van az általunk felújított épületnek.

Az udvaron felállított játszótéren lévő fajátékokat kiszedtük, hiszen már a tavalyi évben bebizonyosodott, hogy a Közösségi Házunk sokkal alkalmasabb a Barangoló Bejárós Tábor gyermekcsapatának fogadására. Azok, akik akkor annyit fáradoztak a játszótér kialakításában, most mind segítettek annak átköltöztetésében is. Hiszen a gyerekek öröme fontos, ezért érdemes tenni.

A hátsó részben kialakított focipálya is átköltöztetésre került, sajnos egészen más okból kifolyólag. Akkor, amikor megálmodtuk és sok-sok önkéntes munkával megvalósítottuk a pályát, lehetőséget adtunk arra, hogy a focizni szerető fiatalok hódolhassanak kedvtelésüknek. Elkészülte után sokáig működött is a bizalmon alapuló pályahasználat.

Mindaddig, amíg egyesek nem csak éltek, de visszaéltek e lehetőséggel. Ezért döntöttünk úgy, – megbeszélve a pályát akkor építő önkénteseinkkel – hogy lebontjuk a területet körülvevő kerítést, elszállítjuk a focikapukat. Szomorú, ha az, aki a közösségért semmit nem tesz, nem vigyáz a más által létrehozott értékekre, nem tartja be a legelemibb szabályokat.

De szerencsére ez nem általános tendencia, hiszen akik a mai napon is szabadidejüket áldozták, sokat végeztek. A Barangoló Gyűjteményes Ház csillog-villog, az udvara rendezett, a fajátszótér és a sok anyag már a Közösségi Házban van.

A nagy munkában megfáradva meg is tízóraiztunk, kávéztunk, beszélgettünk és rengeteget nevettünk. Hiszen mindig volt, akinek volt egy poénos beszólása, s a munka is könnyebb úgy, ha jókedvűek vagyunk. Nálunk ez nem újdonság! Talán ezért is szeretnek nálunk dolgozni az önkéntesek, mert mindig jó a hangulat. No és az is igaz, hogy van értelme és eredménye közös munkánknak.

Tennivaló ezután is akad bőven: LEGYÉL TE IS ÖNKÉNT-S!

Fotó: önkénteseink