Újabb önkéntes napot hirdettünk Végegyházán!

A Barangoló Közhasznú Egyesület 2013. június 22-én a Közösségi Házba várta az önkénteseket, hogy kint is, bent is megszépüljön, és a Barangoló Bejárós Táborba érkező gyerekek számára ideális legyen a környezet.

A Barangoló Közhasznú Egyesület, a Silla Taekwon-do Klub, a Végegyházi Sporthorgász Egyesület, valamint a leendő táborosok és szüleik jöttek el a hét legmelegebb napján segíteni. A közel harminc szorgos kéz látványos munkát végzett most is.

De ne szaladjunk ennyire előre. Június 1-én kerültek a Barangoló Közösségi Ház udvarára a fajátszótér elemei, melyek új festékréteget kaptak. Csakúgy a padok, felállított kerítésoszlopok, valamint az újonnan hegesztett elemek is. Vadonatúj, nagyméretű homokozó hely került kiásásra és kibetonozásra, hogy a hinta, libikóka mellett homokozni is tudjanak a gyerekek az árnyat adó fák alatt.

Az előkészületek után került sor erre az újabb önkéntes napra. Maradt még munka bőven, melyben gyerekek és felnőttek bőségesen kivették a részüket.

A Közösségi Ház sportszobája alapos takarításon esett át: portörlés, seprés, felmosás tette tisztává. Az udvar kerítés melletti részét, a fák tövét kikapálták önkénteseink, így könnyebb lesz a fűnyírás és az öntözés, no meg a szemnek is szebb így.

Az udvar hátsó része új kerítést és kaput kapott, s a hátsó részen is glédában sorakoznak most már a faanyagok. A homokozó, a padok és a betonkerítés pedig fehérre meszelve díszeleg.

Sokat végeztünk a meleg ellenére, s közben szendviccsel, vízzel, szörppel pótoltuk energiánkat. Reggel kilenckor kezdtünk, s délutánra már komoly eredményeket értünk el.

Persze van még tennivaló, de mire július 1-én elkezdődik a Barangoló Bejárós Tábor, addigra minden a helyén lesz sok-sok önkéntesünknek köszönhetően.

Szép nap volt ez a mai. Nagyon elfáradtunk, de jól éreztük együtt magunkat. Mindenkinek köszönöm a segítségét!

Fotó: barangoló önkéntesek