Barangolások az egészség földjén

Közel 9.000.000 Ft uniós támogatásból valósul meg egy tíz hónapos egészségprogram Végegyházán.

Egyesületünk, a Barangoló Közhasznú Egyesület 2012. július 23-án nyújtotta be pályázatát az Új Széchenyi Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program támogatási rendszeréhez a „BARANGOLÁSOK AZ EGÉSZSÉG FÖLDJÉN – egészségnevelő és szemléletformáló életmód programok a végegyházi Közösségi Házban” címmel. A TÁMOP 6.1.2-11/1-2012-0808 számú pályázatunk először várólistára került, majd – ahogy az irányítóhatóság leveléből kiderült – lehetőség nyílt pályázatunk támogatására.

Ismervén a szerződéskötés menetét, és a már korábban vállalt kötelezettségeinket, terveink szerint a program 2013. november 1-én indulhat meg és tart majd tíz hónapon keresztül.

A megnyert 8.900.150 Ft összegű támogatásból valósítjuk meg egészségprogramunkat.

A megvalósítandó egészségprogram gyakorlatilag a teljes látogatói körünk igényeinek megfelelő tevékenységi lehetőségeket nyújt, ezért az egészségnaptól az életmód táborig közel tizenöt féle tevékenységi módot kínálunk a program során.

Az aktív mozgást szolgáló bajnokság, a kerékpártúrák és sportfoglalkozások /íjász, tánccsoport, felnőtt torna és felnőtt szabadidősport/ gondoskodnak a rendszeres aktív testmozgás lehetőségéről.

A szemléletformálást elsősorban a szakmai előadások és az életmód klub keretein belül kívánjuk leginkább megvalósítani. Lényeges azt is figyelembe venni, hogy a halmozottan hátrányos helyzetű községünkben szükség van életmód- és életvezetési tanácsokra is, amelyek a helyes táplálkozáson kívül a mentálhigiénés ismeretek és a szenvedélybetegségek veszélyeire is ki kell, hogy terjedjenek. Az egészségügyi állapotfelmérésekkel, tanácsadásokkal kell formálni a résztvevők gondolkodását úgy, hogy fontosnak találják a saját és családjuk testi és lelki egészségét. A programok során meg kell mutatni, hogy lehet másképp is élni, és lehet egészséges testtel és lélekkel bírni a nehéz anyagi körülmények között is. A program lehetőséget biztosít arra, hogy akiben van akarat és elszántság, az tud változtatni az életmódján, képes javítani az egészségi állapotán. A lehetőséggel élni kívánók számára nyújt segítséget ez a program, folyamatos támogatással, és figyelemmel. Minta értékű lehet ez a családi szintű programsorozat, amely átfogja az aktív testmozgástól, a szűréseken keresztül a tanácsadásokon és a szemléletformáláson át egészen az életvezetési tanácsokig a résztvevőkkel való foglalkozás teljes palettáját.

A program lehetőséget biztosít arra is, hogy számos sporteszközt, berendezési tárgyat szerezzünk be a Közösségi Ház sportszobájába, mind a felnőttek, mind a gyerekek örömére.

Mindenkit szeretettel várunk barangolásainkra az egészség földjén!

Barangoló Közhasznú Egyesület

A fotók korábbi egészségprogramjainkról készültek