Iskolakezdési akció

A végegyházi iskola Szülői Munkaközössége a 2013/14-es tanévkezdéshez nyújtott támogatást ingyenes füzetcsomag formájában 2013. augusztus 8-án.

Iskolánk Szülői Munkaközössége hagyományos programjai mellett ebben az évben a tanévkezdést tette könnyebbé Végegyházán. A médiában sokszor hallunk arról, milyen drága az iskolakezdés, a mi településünkön sincs ez másként. A tankönyveket most is ingyen kapják a gyerekek, s most a füzetek megvásárlásának terhe sem nyomja a családok vállát.

A Szülői Munkaközösség minden iskolásnak azonos értékű füzetcsomagot állíttatott össze, melynek kiosztására csütörtök délután a Barangoló Közösségi Házban került sor. A családok írásos értesítést kaptak ezt megelőzően, így mindenki tudott az akcióról. Az SZM önkéntesei előkészítették a helyszínt, hogy a füzetcsomag kiosztása gördülékenyen menjen. Délután 4 órától jöttek a szülők, sokan a gyerekekkel együtt, hogy átvegyék a csomagot. Bár még nyári szünet van, de mindig jó dolog találkozni osztálytársakkal, s a felnőttek számára is jó alkalom volt a mai egy-egy beszélgetésre.

A Szülői munkaközösség iskolánk összes diákjának, 86 tanulónak vásárolta meg a füzeteket, amely több mint 150.000 Ft-ba került. Abban bizonyára mindenki egyetért, hogy jó helyre ment a támogatás. Reméljük hagyományt teremtettek a szülők ezzel az akcióval, s jövőre is megkönnyítik a családok helyzetét szeptember előtt.

Hamarosan újabb akció nyújt segítséget a tanévkezdéshez, melyben felajánlott tanszerek keresnek új gazdát. A gyűjtés részleteiről majd plakátokon értesülhetnek az érdeklődők.