LEGYÉL TE IS ÖNKÉNT-S!....SZÜNIDŐBEN IS

A Barangoló Közhasznú Egyesület 2012. november 1-től kezdte meg Legyél Te Is Önként-S! Barangoló Önkéntes Pont létrehozása és kistérségi önkéntes akciók szervezése és koordinálása Végegyházán és környékén című projektjét az Új Széchenyi Terv támogatásával. Az uniós források segítségével öt településen – Kaszaper, Mezőhegyes, Mezőkovácsháza, Nagybánhegyes, Végegyháza – népszerűsítjük az önkéntességet, s hívjuk fel a figyelmet arra, milyen sok segítség köszönhető az önkénteseknek. Mindezt népszerűsítő rendezvények, önkéntes kiállítások teszik szemléletesebbé. A program során eddig 349 önkéntesünk 5389 órát dolgozott, ami nagyon szép szám, hiszen ezt a tevékenységet minden ellenszolgáltatás nélkül végzik.

A projekt lehetőséget ad arra is, hogy az önkéntesek által tartott szakkörök közül néhány támogatást kapjon. Így a program keretében összesen huszonöt szakkört tudtunk támogatni együttműködő partnereinknél.

A program rendezvényei és a szakkörök működése főleg az iskolai időszakban valósul meg, önkénteseink azonban a nyári szünet alatt sem tétlenkednek. A nyári időszak legnagyobb problémájára, a gyerekek szabadidejének hasznos eltöltésére és felügyeletére ad megoldási módot a nyári táboroztatás. Bár a projekt keretén belül nem tudtuk anyagilag támogatni a táborokat, önkénteseink részt vettek a napközis bejárós tábortól a szaktáborokon keresztül a klasszikus táborok megvalósításában is.

Kaszaperen a gyerekek egy héten át ügyességi versenyeken, elméleti vetélkedőkön, kézműves foglalkozásokon, olvasóórákon vettek részt, s aktívan részt vettek a napi teendők elvégzésében is. Mezőhegyesen a XXXI. Mezőhegyesi Gyermek Néptánc Tábor, a II. Lovastábor, a Mátrafüredi Ifjúsági Tábor, az Ötszínvilág Gyermektábor és a Nyáron is együtt a kollégiumba program várta a gyerekeket. Mezőkovácsházán Zene az kell címmel zenei tábor, Időkerék és Anyagvilág címmel kézműves tábor is várta a térség gyerekeit. Végegyházán a Barangoló Bejárós Tábor biztosított kellemes szórakozást egy hónapon keresztül.

A szakmai együttműködő szervezetek – Kaszaperi Közösségi, Közművelődési Színtér és Könyvtár, Mezőhegyesi József Attila Általános Művelődési Központ, a Kalocsa Róza Nonprofit Közhasznú Kft. által üzemeltetett Mezőkovácsházi Művelődési Ház és a végegyházi Barangoló Közhasznú Egyesület - táboraiban összesen 119 önkéntes segítségével 380 gyerek töltötte el hasznosan az idei nyári szünidőt.

S hogy milyen feladatokat végeztek az önkéntesek? A paletta igen széles, hiszen a táborelőkészítéstől a technikai előkészületig, gyerekfelügyelettől a foglalkozásvezetésig szinte minden tevékenységben részt vállaltak. Volt, aki néhány órát, de volt, aki több napot, hetet is tevékenykedett a gyerekek érdekében. Ezért úgy gondoljuk, hogy az önkéntesek segítsége nagyban hozzájárult a táborok sikeres megrendezéséhez.

Készülünk az iskolakezdésre is, hiszen hamarosan itt a szeptember. Akcióinkkal igyekszünk könnyebbé tenni az iskolakezdést a családok számára. Természetesen ehhez a munkához is elengedhetetlen az önkéntesek segítsége, ezért kérünk mindenkit:

LEGYÉL TE IS ÖNKÉNT-S!