Rendkívüli közgyűlés...rendkívüli témával

A Barangoló Közhasznú Egyesület rendkívüli közgyűlést tartott 2013. augusztus 16-án délután a végegyházi Közösségi Házban.

Délután 5 órakor benépesült a Barangoló Közösségi Ház, a barangolósok és a meghívott vendégek érdeklődve várták a napirendi pontok megtárgyalását.

Elsőként Kunos Ágnes, az egyesület pénzügyi vezetője ismertette a közhasznúsági jelentés javított változatát, melyet a tagság egyhangúlag elfogadott.

Ezt követően került sor az egyesület négy nyertes pályázatának, s az azokban vállalt programok ismertetésére. Különösen azért játszanak fontos szerepet ezek a pályázati támogatások, mert a Barangoló Közhasznú Egyesület régi nagy álma valósul meg segítségükkel, a Civilek Háza.

A Nemzeti Együttműködési Alap működési és szakmai pályázata és a Norvég Civil Alap támogatása lehetőséget ad arra, hogy Közösségi Házunk fűtését korszerűsítsük, a belső teret felújítsuk, a két termet összenyissuk, illetve mobilfalat építsünk be, a pakettacsiszolással, a festéssel és az egységes lábazat kialakításával pedig most már belül is újjávarázsoljuk működési helyünket. Mindezt igen rövid idő alatt, hiszen ez év októberére már szeretnénk beüzemelni, s mindenki számára elérhetővé, használhatóvá tenni. Hiszen a Civilek Házát szeretnénk, ha más szervezetek, egyesületek, csoportok is használnák különböző rendezvényeik számára. Eddig is mindig szívesen láttunk vendégeket, hiszen volt már itt például osztálybuli, sulidiszkó, bankett, s nemrég füzetcsomagosztás is, de szeretnénk, ha még szélesebb körben használnák ki a hely adta lehetőségeket. Nagy munka ez, s a pályázatok lehetőséget adnak a kivitelezésre is, bár az anyagi források így is mértéktartóak, s most is számítunk az önkéntesek segítségére. Szerencsére mindig akad segítségünk, s most is örülünk minden dolgos kéznek. Augusztus 21-étől folyamatosan folynak majd a munkálatok, s szívesen látunk közösségi házunkban mindenkit, akár segíteni, akár buzdítani bennünket.

Negyedik nyertes pályázatunkkal az egészség földjén fogunk barangolni, az Új Széchenyi Terv keretein belül. Második TÁMOP-os pályázatunk ez, mely közel egy éven át sok tevékenységgel, rendezvénnyel fogja népszerűsíteni az egészséget Végegyházán. A témán kívül a helyszín az, ami minden eseménynél ugyanaz lesz, hiszen a projekt lokális helyszíne a Barangoló Közösségi Ház lesz. Ez az oka, hogy még a majálisunk is itt kerül megrendezésre, ami jó reklám a Civilek Házának reklámozására is. Hiszen a két helyszín azonos.

A négy pályázattal több, mint 14 millió forint támogatást kapott egyesületünk, s amire nagyon büszkék vagyunk, hogy külső segítség nélkül írtuk meg a nyertes pályázatokat.

Közgyűlésünk végén beszélgettünk a Civil Kerekasztal tervezett tokaji kirándulásáról, a falunapi kitelepülés feladatairól és a hamarosan meghirdetésre kerülő tanszergyűjtési akciónkról is.

Volt közös témánk a kötött napirendi pontok után is, s lesz tennivalónk a közeli és távolabbi jövőben egyaránt. A közös tervezés pedig felpezsdítette egyesületünk életét.