Sikeres végegyházi pályázatok a Nemzeti Együttműködési Alapnál

Az már korábban kiderült, hogy a Nemzeti Együttműködési Alap - röviden NEA - a végegyházi szervezetek által benyújtott működési pályázatokat támogatta, de a szakmai pályázatok eredményhirdetésére még várnunk kellett.

A közelmúltban kaptuk meg az értesítést, hogy a községünkből benyújtott mindkét szakmai pályázat sikeres volt, mindkét szervezet támogatást nyert.

A Végegyházi Sporthorgász Egyesület 549.000 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert Száraz-ér védelmi programjára. Így a támogatásból találkozók, kiállítások, takarítási akciók valósulhatnak meg és a médiában is megpróbálnak nagyobb figyelmet kivívni a Száraz-ér védelmének. Hiszen, bár a Száraz-ér csaknem teljes egészében helyi védettség alá helyezett terület, ennek a védelemnek nem túl sok kézzel fogható nyomát láthatjuk. Ezen az áldatlan állapoton szeretnének változtatni a végegyházi horgászok ezzel a több települést is érintő programmal.

A másik nyertes szakmai pályázatot a Barangoló Közhasznú Egyesület nyújtotta be sikeresen, a barangolósok a Civilek Háza működtetésére kaptak 1.600.000 forintot. Ez az összeg lehetővé teszi, hogy a most felújításra kerülő civilek házát technikailag is felszereljék, többek között komoly hangtechnikát is beszerezhetnek a rendezvények lebonyolításához és biztosíthatják a Civilek Háza folyamatos működését. Az pedig valószínűleg egyedi eset, hogy civil szervezet létükre a velük együttműködő tizenhárom szervezet és intézmény programjait is támogatni tudják 30-30 ezer forinttal a pályázati forrásból.

A két szervezet összesen 3.249.000 forint támogatást nyert a NEA-tól, amely pénzt a községünkben használnak fel programok szervezésére, a civil társadalom erősítésére. Azt hiszem ez is bizonyítja azt, hogy a saját lábukra álló civil szervezetek képesek fennmaradni, fejleszteni és előre lépni. Az pedig, hogy minden, a NEA-hoz benyújtott pályázatuk nyert, azt jelzi, hogy a végegyházi szervezetek jó úton haladnak, és programjaik, ötleteik példa értékűek lehetnek. A tapasztalataikat, tudásukat szívesen megosztják azokkal, akiket érdekel, ha megkeresik őket.

Aki kedvet kapott a pályázásra, az figyelje a közleményeket, hiszen mind a Civil Kerekasztal rendezvényein, mind a Civilek Házában folyamatosan kaphatnak tájékoztatást a lehetőségekről.

Horváth László