Projektnyitó a Civil Kerekasztalon

A Barangoló Közhasznú Egyesület az elmúlt év nyarán nyújtotta be pályázatát, az Új Széchenyi Terv keretein belül kérve támogatást. A pályázatot kedvezően bírálták el, így uniós forrásból valósulhat meg az egyesületünk egészség programja.  A Barangolások az Egészség Földjén című programunk projektnyitójára 2013. szeptember 24-én délután a kerekasztal soron következő találkozóján került sor, melyen még több fontos aktualitás is terítékre került.

A Barangolások az Egészség Földjén című projekt egy éven keresztül nyújt egészségre nevelő és szemléletformáló életmód programokat a végegyházi Barangoló Közösségi Házban. A projektnyitó szó esett a megvalósítandó rendezvényekről, a feladatokról, s arról, milyen pozitív hatásokat várunk megvalósítása során. Lehetőségekből, s remélhetőleg eredményekből nem lesz hiány, szakembereink és segítőink mindent megtesznek ennek érdekében.

A programok helyszínéül minden esetben a Közösségi Ház szolgál, melyet most újítunk fel, s október második felében már a megszépült Civilek Háza várja az idelátogatókat. A munkálatokat sok-sok önkéntes, valamint a Norvég Civil Alap és a Nemzeti Civil Alapprogram támogatása is segítette. A NEA szakmai programja pedig lehetővé tette azt is, hogy egyesületünk 30-30.000 Ft támogatást is tudjon nyújtani a Szándéknyilatkozatot aláíró tizenhárom végegyházi Civil szervezetnek illetve intézménynek.

Egyetlen feltétel az, hogy a Civilek Házában valósuljon meg az a program, rendezvény, amelyre a támogatást igénybe szeretnék venni. Így a kecske is jól lakik, a káposzta is megmarad, hiszen nem csak a szervezetek „gazdagodnak”, a Barangoló Közösségi Ház látogatottsága is növekszik ezáltal.

A Civil Kerekasztal találkozója immár harmadik alkalommal csatlakozik az Állampolgári Részvétel Hetéhez, mely ez évben szeptember 23-29-e között zajlik. A kerekasztal a helyi társadalmi élet egyik találkozási pontja, mely nagyszerűen illeszkedik az ÁRH gondolatához.

Szó esett még a CK őszi tokaji kirándulásáról is, melyen közel ötvenen veszünk majd részt. Az eddigi túrákon mindig nagyon jó hangulat sokaknak kedvet csinált az újrázáshoz, aminek csak a busz férőhelyet szabott most gátat. Izgatottan készülünk erre a hétvégére is.

Megvitattuk a Civilek Háza első verzióját, a szervezetek az elkövetkezendő két hétben tehetnek javaslatot a végleges formára.

S mint mindig, a kötött témák után még sokáig maradtunk, hiszen mindig van még mit megbeszélni, sok-sok közös témánk van!

Fotó: Horváth László