Mozgáskorlátozottak találkozója

Mozgáskorlátozottak találkozójára került sor 2009. május 16-án 10 órai kezdettel a végegyházi Művelődési Házban.

A Mozgáskorlátozottak Egyesületének végegyházi csoportja ez évben ünnepelte megalakulásának 10 éves évfordulóját. Az idén a végegyháziak mellett Gádoros, Nagybánhegyes, Kaszaper és Orosháza Mozgáskorlátozottak Egyesületének tagjai jöttek el e találkozóra.

Elek Jánosné, Julika, a csoport vezetője elmondta, hogy ez alatt a tíz év alatt igyekeztek minél több sorstársnak segíteni, könnyíteni a mindennapjain. Így például a lakástámogatást több mint kétszázan vették igénybe, a gépjármű támogatást minden kérelmező igénybe tudta venni, segíteni tudtak a fogyatékossági kérelmek ügyintézésében is. A végegyházi csoportnak 130 tagja van, s hogy a mozgáskorlátozottak életét az egyesület könnyebbé tegye, sok aktivistára számíthat a szervezet vezetősége.

Julika először azoknak a tagoknak köszönte meg hűségét, akik a kezdetek óta, tehát tíz éve tagjai az egyesületnek, így Sarus Istvánné, Dovalovszki Pálné, Csernók Béla, Tóth Zoltán, Pleskó Istvánné és Szlamcsik Jánosné kapott oklevelet, melyet Varchó istván polgármester úr adott át. Majd köszönetet mondott Daniska Józsefné Ica néninek, aki az Orosházi Mozgássérült Egyesület gazdasági vezetője, és sokban segíti a végegyháziak munkáját. Továbbá köszönetet mondott Varchó István polgármester úrnak, Pál Andrea jegyzőnek, valamint az egyesületi munkában való segítségért Elek Jánosnak, Molnár Ferencnének és Rácz Lászlónénak. Ezt követően polgármester úr köszöntötte a vendégeket, méltatta az egyesület tevékenységét, s virágcsokorral köszönte meg a csoport vezetőjének munkáját.

Hagyományosan most is emlékeztünk azokra, akik nem lehetnek már közöttünk, gyertyát gyújtva értük.

Ezt követően a vendégek három generáció produkcióját tekinthették meg, hiszen a végegyházi óvodások, iskolások és az Alkony Népdalkör tagjai szórakoztatták a közönséget műsorukkal. Majd a finom ebéd után jöhetett a tánc, melyhez a zenét Lázár Szilveszter és Szántó László szolgáltatta. A délután folyamán még tombolahúzás is tarkította a találkozó programját.

- HJ -