Karácsonyi Civil Kerekasztal

A végegyházi Civil Kerekasztal 2013. december 17-én tartotta hagyományos karácsonyi összejövetelét a Civilek Házában.

Végegyházán a Civil Kerekasztal tömöríti a település civil szervezeteit, önszerveződő közösségeit és intézményeit, s havonta más és más témák megbeszélése ad alkalmat találkozóinkra. Decemberben, az év utolsó ilyen eseménye mindig kiemelkedik e sorból, hiszen a közelgő ünnepek hangulata lengi be összejövetelünket. A Barangoló Közhasznú Egyesület – a kerekasztal koordinátora – különösen készült erre a mai napra. Összenyitottuk a Civilek Háza két termét, az átadás óta most első ízben. Tizenhárom szervezet képviselői fogadták el meghívásunkat, hogy együtt búcsúztassuk az idei évet, s készüljünk az elkövetkezendő időszakra.

Bőven akadt téma a mai találkozónkra is. Elsőként a 2014. évi rendezvénynaptár nyers változatát vehette kézbe mindenki. Változtatásra még most van lehetőség, mielőtt januárban Végegyháza minden háztartásba eljuttatjuk. Tapasztalatunk, hogy sokan számítanak kiadványunkra, számon tartva milyen események kerülnek megrendezésre településünkön. Majd a barangolós. Legyél Te Is Önként-S! projekt zárótanulmányát osztottuk meg partnereinkkel, mely első támopos pályázatunk összegzése. Nagy büszkeségünk e program, melyet öt településen valósítottunk meg önkénteseinkre alapozva. A pályázat szakmai és pénzügyi elszámolása megtörtént és elfogadásra került, ezt az „akadályt” is vettük. E mellett a Leader pályázatunkkal is rendben elszámoltunk.

A pályázatok mindig nagy lehetőséget rejtenek magukban, erről is szó esett. A NEA szakmai pályázata segítségével egyesületünk tizenhárom együttműködő szervezetet is tud támogatni 30-30 ezer forinttal. Egyetlen kikötés, hogy a támogatásból megvalósított rendezvénynek a Civilek Házában kell megvalósulnia. Volt, aki már élt ezzel a lehetőséggel, a többieknek pedig március közepéig kell megszerveznie ide tervezett programját. A Norvég Civil Támogatási Alap, a Nemzeti Együttműködési Alap és a Leader forrásból felújított Civilek Háza betölti tervezett funkcióját, közel húsz rendezvény valósult már meg itt, valamint heti hét szakköri foglalkozásnak is helyet adunk. A Barangolások az Egészség Földjén című TÁMOP-os pályázatunk egészséges életmódra nevelő és szemléletformáló tevékenységei látogatottak, s a támogatás segítségével a bútorok, elektronikai berendezések vásárlása mellett már sportszerekkel is gazdagodtunk. Elkészült Egészségtervünk állapotfelmérése is, melyet szintén a szervezetek rendelkezésére bocsájtottunk.

Hatodik alkalommal készülünk a Végegyháza Közösségéért emlékplakett átadására, melyre bárki tehet javaslatot. A mai alkalmat is megragadtuk arra, hogy a jelenlévők átgondolják, ki az, aki sokat tett községünkért, s akinek a díjat a január 25-én megrendezésre kerülő Újévi Gálán átadhatjuk. A Civil Kerekasztal tagjai mellett bárki jelölhet, megkönnyítve a Barangoló Közhasznú Egyesület elnökségének dolgát, mely a díjat odaítéli.

Év vége előtt mindig bőséges program vár a végegyháziakra, erről is szó esett karácsonyi találkozónkon. S ha már karácsony, nem maradhatott el az ajándékozás sem. A sok-sok tennivaló észben tartására mi is lenne alkalmasabb, mint a határidőnapló. Az ajándéktasakban ezt találhatták a szervezet képviselői egy-egy tollal együtt. Reméljük, mindenkit sikerült meglepni és megörvendeztetni!

S mivel a mai találkozónk nem mindennapi esemény, vacsorával zártuk a napot, mely előtt Varchó István polgármester úr mondott pohárköszöntőt.

Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új esztendőt kívánunk mindenkinek:

a Barangoló Közhasznú Egyesület