Add oda az adód, mert mindenképp kiadod!

Mióta az ember államban él, azóta fizet adót. A befolyt összeget az állam fenntartására működtetésére fordítják, ebből osztva vissza azokra a feladatokra, amelyet a társadalom fontosnak ítél.

A modern társadalom oly sokrétű és bonyolult, hogy az egyszerű halandó szinte nem is tudja felfogni, mire költik a befizetett forintjait. Van azonban az adónknak egy kis szelete, amelynek a felhasználása a mi kezünkben maradhat, ez az úgynevezett „egyszázalék”, amelynek a felhasználásáról rendelkezhetünk. Az adóbevallás elkészítésekor rendelkezhetünk úgy, hogy adónk egy százalékát egy az általunk megjelölt civil szervezetnek utalja át az adóhatóság. Mielőtt még bárki azt mondaná, „ugyan mit ér ez az egy százalék”, el kell, hogy mondjam, az elmúlt évben közel húsz milliárd forintot kaptak a kedvezményezett civil szervezetek és egyházak. Ez bizony hatalmas összeg, és mivel sokan nem éltek a rendelkezés lehetőségével, így több milliárd forint veszett el a civil szervezetek számára, hiszen a felajánlható összeg csaknem duplája lehetett volna. Kérek mindenkit, az idén ne hagyjuk elveszni ezt a forrást, hiszen az adományozónak semmibe sem kerül /csak a rendelkező nyilatkozatot kell kitölteni/, de a szervezeteknek nagy segítség ez a támogatás.

Községünkben jelenleg négy szervezet gyűjtheti az egy százaléknyi felajánlásokat, ezekről nyújtanék egy kis tájékoztatást, megkönnyítendő a döntést.

Barangoló Közhasznú Egyesület az idei évben kezdheti meg az egy százalék gyűjtését. A község kulturális és közéletének fejlesztésére fordítják a befolyt összeget. Adószámuk, amelyet a nyilatkozatra kell feltüntetni: 18392944-1-04 .

Végegyházi Vagyonvédelmi Polgárőr Egyesület KHSZ: már több éve  gyűjtik a felajánlásokat, községünk közbiztonságán szeretnének javítani, és az itt lakók biztonságérzetét növelni. A tavalyi évben befolyt támogatásukat a polgárőr egyesület működésére fordították. Ez a céljuk az idei felajánlásokkal is.  A támogató nyilatkozaton a 18382196-1-04 adószámot kell felírni.

Végegyházáért Közhasznú Alapítvány néhány éve kezdte meg  az adományok gyűjtését. Az alapítvány a község kulturális, oktatási, és közéletének támogatását tűzte ki célul, és ennek szellemében folytatja tevékenységét.  A  támogató nyilatkozaton a 18390409-1-04 kérik feltüntetni.

Végegyházi Sporthorgász Egyesület az elmult évben kezdte meg az egy százalék gyűjtését. A község horgászainak életét szervezi, a Száraz-ér végegyházi szakaszát védi és a gyerekeknek horgásztábort szervez az egyesület. Adószámuk: 18148958-1-04 .

Az szja törvény lehetőséget ad az adózóknak, hogy adójuk még egy százalékáról rendelkezhessenek valamely egyház illetve úgynevezett kiemelt költségvetési cél támogatásáról. Az APEH honlapján illetve az adózási tájékoztatóban fellelhető a támogatható felekezetek technikai száma. A községünkben működő két felekezet az alábbi számokkal jelölendő.

Magyar Katolikus Egyház: 0011

Magyarországi Református Egyház: 0066

Aki nem kívánja, hogy adójának ez a második „egy százaléka” valamely egyházhoz kerüljön, az nyilatkozhat arról, hogy a támogatása az alábbi kiemelt költségvetési célokra adhatja a felajánlását.

Kiemelt költségvetési előirányzat:

Nemzeti tehetség program feladatai: 1823

Én arra kérek mindenkit, aki fizet személyi jövedelemadót, éljen ezzel a lehetőséggel. Hiszen úgy támogathatja a szervezeteket, hogy az az Ön számára nem kerül semmibe, de a kedvezményezetteknek nagy segítség. Az meg csak külön haszon, hogy ha a helyi szervezeteket támogatjuk, akkor azok itt képesek jobb színvonalon végezni a tevékenységüket a köz hasznára.

- HL -