A Barangoló Közhasznú Egyesület tizedik karácsonyi rendezvényét a téli szünet kezdetén, 2016. december 22-23. között most is játszóházzal kezdtük. Az ünnepi hangulatot a karácsonyi díszek és ajándékok készítése mellett a gyerekek izgalma is fokozta.

Mindannyian tudjuk, hogy nem kell ahhoz sok pénz, hogy örömet okozhassunk szeretteinknek. Sokszor elég csak időt és lehetőséget adni magunknak és másoknak egy-egy terv kivitelezéséhez. A karácsonyi ajándékok elkészítéséhez nagyon sok ötlettel fogadtuk az érkező gyerekeket, hogy ki-ki nekikezdhessen az ünnepi alkotásnak.

Az első napon az asztali díszek, a karácsonyfadíszek, üdvözlőlapok egész tárháza valósulhatott meg, melyek alapanyaga elsősorban a papír – sok esetben szórólap - volt, de mindenki számára meglepetésként PET palackból is tetszetős ajándék készülhetett. Ahogyan szoktuk, most is „tárlatvezetéssel” kezdtük, vagyis körbejártuk az asztalokat, mi minden készülhet, s hogyan. Azután szabad volt a vásár!

A gyerekek folyamatosan tervezgették is, mit kinek fognak ajándékozni. Ha szükséges volt, mi felnőttek segítettünk, de jellemzően a nagyobb gyerekek is segítették a kisebbeket. Az első nap végén az elkészült kincsek titok-zacskóba kerültek, majd megbeszéltük a következő nap teendőit. Választottunk karácsonyi dalokat, melyeket a barangolós karácsonyfa mellett majd elénekelünk, megbeszéltük, mivel díszítjük fel a karácsonyi partyra a táncteret, a „házi feladat” pedig az volt, hogy mindenki tervezze meg magában, hogyan díszíti ki másnap a mézeskalács sütit.

Ugyanis a játszóház második napján arra is volt lehetőség, hogy sok-sok mézes süti-alapot tojásfehérjés mázzal rajzoljanak meg. S bár nem könnyű dolog zacskóval rajzolni, de az így készült sütik nagyon szépek lettek. De most még nem kóstolhattuk őket, a partyra tartogattuk. Szórólapokból folyamatosan növekedtek a láncdíszek is a tánctér díszítésére, amelyet szintén most helyeztek fel játszóházunk résztvevői.

De nem csak a közös délutánunkra készültünk, hiszen még lehetett a karácsonyi képeslapok mellett illatos asztali díszeket is készíteni. Ehhez a mesterséges kellékek mellett természetes anyagokat is felhasználtunk, minél gyönyörűségesebb legyen.

A szórakoztató munka mellett a fárasztóbb és kellemetlenebb részt is szívesen bevállalták a gyerekek, hiszen mindkét napon ők pakoltak el és takarították el a heves alkotás nyomait. Sőt, az ünnepi asztal megterítését is örömmel végezték.

December hónapban jótékonysági gyűjtést is szerveztünk, melyre sokan hoztak ruhaneműt. Az adományokat ezúton is szeretnénk megköszönni. A két játszóház közötti este válogattuk szét ezeket a ruhákat, s olyan családoknak vittük el december 23-án reggel, ahol talán a legnagyobb szükség volt rá.

Csomagolásuk mindig jó érzés, hiszen igyekszünk személyre szabottan válogatni, s ez remélem sikerült is. Természetesen ez „titkos” akció volt, s mi felnőttek is rendet hagytunk magunk után, így a karácsonyi dús programok zavartalanul bonyolódhattak le nálunk.

A gyerekekkel karácsonyi partyval zártuk programsorozatunkat, december 23-án 15 órai kezdettel. Az első termünkben csak a gyertya világított, így foglaltunk helyet. Az már rögtön látszott, hogy a karácsonyfa alá érkezett számunkra ajándék, de mielőtt megnéztük volna, elénekeltük ünnepi dalcsokrunkat.

Majd mindenki választott magának kedvére való ajándékot a fa alól. A szépen megterített asztalok egyik fő dísze a tányérokon sorakozó díszes mézeskalács süti volt, melyet végre meg is kóstolhattunk.

S a gyertyák elfújásával mindenkinek lehetett egy titkos kívánsága, amely remélem teljesülni is fog. Ami biztos, hogy a délután további részében a zene, a tánc és a karaokee segítségével mindenki kitombolhatta a karácsonyi várakozás izgalmát. Mi ezt tudtuk adni karácsonyi ajándékként!

A Kis karácsony…Végegyházán rendezvényünk segítői, támogatói:

Androvicz Edina, Besenyő Veronika, Gyebnár Tibor, Horváth Judit, Horváth László, Kunos Ágnes, Mezei Tiborné, Mikula Melinda, Nyári Ramóna, Rádainé Kunos Klára, Rádai Renáta, Sári László. Köszönjük szépen!

Mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket kíván:

a Barangoló Közhasznú Egyesület