Fergeteges buli a végegyházi falunapon

Végegyháza Község Önkormányzata örömmel tájékoztatta a lakosságot, hogy 2009-ben is megrendezi az augusztus 20-i falunapot.

FOTÓGALÉRIA: Végegyházi Falunap

Ezen felbuzdulva a község civil szervezetei is részt vállaltak a falunapi programokban. Kitelepült az Alkony Nyugdíjas Klub, a Vöröskereszt helyi szervezete, a Végegyházi Polgárőr Egyesület valamint a Barangoló Közhasznú Egyesület.

20-án kora reggel elkezdődött a sürgés-forgás a ligetben. Fél nyolckor kezdetét vette a bográcsfőző verseny, nyolckor pedig a Végegyháza Kupa kispályás labdarúgó-torna. Tíz órától ingyenes légvár, mászófal valamint egy bika várta a kicsiket és nagyokat egyaránt.

A kitelepült civil szervezetek is szívesen fogadták az arra járókat: ingyenes vércukor és vérnyomás méréssel a Vöröskereszt, KRESZ-totóval és közlekedési játékos programokkal a Polgárőr Egyesület, foglalkoztató játékokkal, mint gyöngyfűzés, korongozás és origami a Barangoló Közhasznú Egyesület. Az Egyesület sátrában a KATAKOMBA Ifjúsági Klub fiatal tagjai drogtotóval és helytörténeti totóval várták az érdeklődőket. Ezzel egyidejűleg a Kultúrház előcsarnokában megtekinthető volt az Alkony Nyugdíjas Klub „Életképek” avagy a Nyugdíjasok mindennapjai című fotókiállítás.

Délben megtörtént a főzőverseny és a foci eredményhirdetése. A ligetben ekkor csak a tányérok csörgését lehetett hallani. Ebéd után a Barangoló tagjai nagy erőbedobással toborozták a vállalkozó szellemű embereket a karaoke versenyre, ami 14 órakor vette kezdetét. Nagy meglepetésünkre Ásós Attila „Pacsirta” vezette le a zenei programot. Az egy órás éneklés után a végegyházi ÁMK gyermekeinek műsora következett, majd bemutatkozott a helyi roma közösség, valamint a Nyugdíjasklub népdalcsoportja szórakoztatta a közönséget. 18 órától a Dolce Vita Művészeti Társulat műsora következett, ahol a közönség már javában mulatott.

A rendezők az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program támogatásával meglepetés műsorral készültek. Ez a meglepetés egy mesemondó volt, amin a közönség igen jókat derült. A kacagás után jött az izgulás, hiszen kezdetét vette a tombolasorsolás, ahol sokan nagy szerencsének örvendhettek. A sorsolás után mindenki izgatottan várta a Jolly és a Románcok együttes műsorát. Úgy gondolom, nyugodtan mondhatom, ez volt az est fénypontja. Az egy órás koncert alatt mindenki fergetegeset bulizott, énekelt, táncolt. 22 órától elkezdődött a tűzijáték, ami az előző évekhez hasonlóan nagy sikert aratott.

A tűzijáték után a Dolce Vita Művészeti Társulat énekese biztosította a talpalávalót a mulatni vágyóknak. 23 órától segítségére volt Zoltai Sanyi, akivel hajnalig szórakoztatták a falu apraját-nagyját.

Szemerédi Mónika

Fotó: VB és Kalmár Pál