Újra szólt a rock and roll…

A végegyházi művelődési ház adott otthont 2009. november 27-én a III. András-napi Rockfesztiválnak, amelyet már harmadik éve rendez meg a Barangoló Közhasznú Egyesület.

Sajnos a rendezvény nem indult a legjobban, hiszen a délután folyamán derült ki, hogy Ásós Attila, Pacsirta betegsége miatt nem tudja vállalni a fellépést. Természetesen a Dream Juice-t ez nem tántorította el attól, hogy szórakoztassa a végegyházi zenerajongókat.

Dallamos, lágyabb zenéik sikert arattak, a közönség vastapssal jutalmazta a produkciót. A Horváth András, Orsós János és Stayer Edgar által alkotott formáció nem vallott szégyent, kellemes perceket szerzett a közönségnek, és feledtetni tudta Attila hiányát.

Az őket követő Purple Hearts keményebb vizekre hajózott, hiszen Deep Purple és P. Mobil örökzöldekből összeállított műsoruk nagyon színvonalas és szórakoztató volt. A régi idők rock koncertjeire emlékeztetett a hangulat. A rendezők zsíros kenyérrel kedveskedtek a közönségnek, aminek szintén sikere volt. A Bíró Imre, Czikkel András, Szántó Gyula, Takács Lajos és Viszokai Róbert nevével fémjelzett zenekar nem véletlenül volt ismerős, hiszen hasonló repertoárral és összeállításban még Burn néven is találkozhattunk velük.

A vendégek a koncert közben megnézhették az egyesület „Narkó? Drogd el!” drog- és szenvedélybetegségek elleni kiállítását. A képek megtekintése közben többen elgondolkodtak, hogy bizony a drogprobléma már nem kerüli el a környékünket sem. Mindannyiunk érdeke fellépni a káros szenvedélyek ellen, mindenkinek a saját környezetében és saját lehetőségei szerint.

Ez   az este is bizonyította, van igény közösségi rendezvényekre, kellenek a programok, hogy kicsit kiszakadjunk a hétköznapok taposómalmából. Azt megígérhetjük, hogy jövőre újra szól a rock.

- HL -