„Otthonunk Európa”

Gyermekrajz-kiállítást rendezett a Mezőkovácsházi Városi Könyvtár, melyen a végegyházi iskolás gyerekek rajzai is szerepeltek.

A Mezőkovácsházi Városi Könyvtár az Európai Unióhoz történt csatlakozás 5. évfordulója alkalmából gyermekrajzpályázatot hirdetett novemberben. Ezen a pályázaton iskolánk alsó tagozatos gyerekei, 2-4. osztályig neveztek pályaművel, melyen lerajzolták, mit jelent számukra az Unióhoz való csatlakozás. E nehéz témáról bármilyen technikával lehetett pályaművet készíteni, akár egyénileg, akár csoportosan is.

Több mint tíz településről összesen 130 kép érkezett.  Boross Béla és Gyurikné Vass Angéla zsűrizte a beérkezett alkotásokat, külön az alsósokét, külön a felső tagozatosokét. Az értékelés alapja nem csak a témához való kötődés volt, hanem a kreativitás, a kivitelezés, a technika, valamint az ötletesség.

December 11-én pénteken, délután került sor a rajzpályázat eredményhirdetésére, s egyben a kiállítás megnyitójára is a gyermekkönyvtárban.  Végegyházáról minden pályázó osztályból két-két gyerek képviselte osztályát, s megérkezésünkkor rögtön végignéztük a kiállítás képeit. Örömmel fedeztük fel az ismerős neveket. A legjobb pályaművek kerültek kiállításra, s ezek között ott volt a 4. osztályból Angyal József, Csurár Hermina, Csurár Rajmund, Nyári Ramóna, az Origami szakkörösök és a 2. osztály közös képe is.

Az ünnepséget a Csanád Vezér Általános Iskola és Művészetoktatási Intézmény klasszikus tanszakának műsora nyitotta meg, majd következett az eredményhirdetés. Mind a két korcsoportban értékes jutalomban részesítették a helyezetteket, s örömmel tudtuk meg, hogy a 2. osztály képe III. helyezést ért el.

Míg az I-II. helyezést elértek a békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeumba látogathatnak el december 16-án, addig a III. helyezettek – így mi is – ajándékcsomagot nyertünk, melyben kartonok, origami papírok, filctollak, zsírkréták, festékek voltak, mely hosszú ideig hasznos segítője lesz majd a gyerekeknek.

Helyezettek:

I.: 3. osztály (Mkháza), Czinkota Petra (Mkháza), Szelezsán Bettina (Battonya), Szabó Laura Mercédesz, Varga Fanni Rebeka (Battonya)

II.: Dencsi Anna (Mkháza), Kovács Máté (Kevermes)

III.: 2. osztály (Végegyháza), Mészáros Mirtill (Mkáháza), Molnár Nikoletta, Tetlák Klaudia, Elekes Nikoletta (Nagybánhegyes).

A díjkiosztó után büszkén hallgattuk végig a könnyűzenei tanszék műsorát, majd a szervezők szendviccsel, sütivel és üdítővel kínáltak bennünket. Kellemes érzéssel érkeztünk haza.

- HJ -