Farsangi Bál

A farsang a vidámság, a gondtalan szórakozás ideje. A végegyházi iskolások február 19-én délután a Művelődési Házban megtartott farsangi mulatság keretében ünnepelték meg ez a néphagyományt.

FOTÓGALÉRIA

Iskolai farsang -új!

Bevezetőként kisze báb égetésére került sor, majd az iskolások műsora következett. Láthattunk nyuszitáncot az első osztályosok előadásában, Sehall-selát Dömötört elevenítette fel a második osztály, a harmadikosok „De nehéz az iskolatáska” örökzöld dallamát idézték fel. Hallhattunk verset, láthattunk countryt, rumbát, élőzenére előadott cigánytáncot, valamint a felsősök előadásában paródiát - „Peroska és az ordas”-t. A farsangi bál emlékezetes pillanata a műsor zárótánca, a Budai Klaudia és Ferencz János előadásában bemutatott angolkeringő.

A műsort követően a jelmezesek felvonulása következett: bohóc, varázsló, pillangó, menyasszony, tavasztündér, vámpír, és sok egyéb mókás figura elevenedett meg a beöltözött gyerekek jóvoltából.

A tombola-húzást már mindeni izgatottan várta: közel száz különböző tombola tárgy kisorsolására került sor, a felajánlóik segítségével. Ezúton szeretném megköszönni mindannyiuknak  támogatásukat: Hodroga Hajnalka, Mráz János, Tóthné Molnár Katalin, Nyári Mihályné, Prágai Ágnes, Augusz Anett, Batta Piroska, Paulik Margit, Jámborné Turcsán Tímea, Rádainé Kunos Klára, Kunos Lászlóné, Tóth Józsefné, Lipták Zsoltné, László Andrea, Liptákné Bálint Edit, Czúth Krisztina, Nyári Attila, Barkanics Krisztina a Napközi Könyha dolgozói, Mezei Tibor, Puporka Zoltánné, Juhász Csilla, Szalay László, Harczman Lajos, Gyenes Mihály, Kassai Kinga  Cséfán Jánosné, Pekár István, Gábor Ferencné, Vágóné Veszprémi Anna, Császárné Czúth Erzsébet, Andrej Attiláné, Harczman Mária, stb.

A műsort követően ingyenes tea fogyasztására, illetve a Szülői Munkaközösség és támogatóik közreműködésével készített szendvics vásárlására volt lehetőség. A késő estébe nyúló vigasság limbózással, táncversennyel tarkított discóval záródott.

Köszönöm a résztvevőknek, a fellépő diákoknak, felkészítő tanáraiknak ( Paulik Margit, Horváth Judit, Prágai Ágnes, Tóthné Molnár Katalin, Szántó László, Fehérné Talpai Erika), a segítő szülőknek a sikeres és emlékezetes  délután megszervezésében  nyújtott közreműködésüket.

Jámborné Svorenj Szilvia

SzM elnök