Húsvéti játszóhét az óvodában

A tavasz igazi nagy ünnepe a húsvét. 2010. március 29. hétfőtől április 1-ig, csütörtökig a húsvéti előkészületek jegyében telt a hét óvodánkban.

A reggeli gyülekezőt követően közös zenés tornával melegítettünk be. Ezután tízóraiztunk, majd kezdődött a kézműveskedés, mely közben énekeltünk, verseltünk.

Az óvoda dolgozói különféle ötletes, manuális és barkács-tevékenységet készítettek elő a gyerekeknek. Készíthettek húsvéti üdvözlőkártyákat, szalvétagyűrűt, színezhettek, festhettek nyulat, tojásból kikelő csibét. Varázsolhattak wc-papírgurigából puttonyos nyuszit, vattából csibét.

A húsvéthoz nemcsak a nyúl és a csibe tartozik, hanem a bárány is. Az óvoda közössége a keddi napsütéses napot kihasználva báránysimogatásra indult falunk egyik lakójához. A gyermekek legnagyobb örömére kétnapos kisbárányt simogathattak meg.

A játszóhét utolsó napján ellátogattunk a helyi templomba, ahol előadást hallhattunk Jézus születéséről, életéről, szenvedéséről, keresztre feszítéséről.

A hét zárásaként a „Ki Mit Tud a Húsvétról” vetélkedőn csokitojást nyerhettek a gyerekek.

Úgy gondoljuk, tartalmasan telt a hét óvodánkban. A gyerekek sok-sok pozitív élménnyel gazdagodva térhettek haza, kellően ráhangolódva a húsvéti ünnepekre.

Jámborné Turcsán Tímea