Sokan segítettek Végegyházán

A végegyházi Vöröskereszt 2010. április 29-én délelőtt ismét véradást szervezett községünkben, melyen 55 véradó jelent meg.

Példa nélküli volt azoknak a száma, akik megjelentek az idei év első véradásán a végegyházi művelődési házban. Példát mutattak segítőkészségből. S hogy mennyire fontos eseményre került sor, az is jelzi, hogy sokan fogtak össze annak érdekében, hogy a véradókat vendégül láthassák a helyi Vöröskereszt aktivistái, s hogy egy jelképes ajándékkal kedveskedhessenek nekik.

Anyagi támogatást nyújtott ehhez a Végegyházi Polgármesteri Hivatal, Király Sándor, Varchó István, Kunos László és a Vöröskereszt Végegyházi Alapszervezete. A véradó napon segített a szervezésben és a lebonyolításban Loss Károlyné, Elek Jánosné és Elek János, Kiss Károlyné, Czuth Pálné, Ribovics Jánosné, Tóth Zoltánné. A vöröskeresztes aktivisták kávéval, pogácsával, üdítővel, sörrel és meleg étellel kínálták a donorokat, a Napközi Konyha dolgozói főzték a sült kolbászt, burgonyával, párolt káposztával. Az Orosházi Véradó Állomás 500 Ft-os utalvánnyal, fürdőjeggyel, csokival és teával köszönte meg a segítséget.

Tisztelettel szeretnék köszönetet mondani annak az 55 véradónak, akik idejüket és vérüket adták azért, hogy segítsenek beteg embertársaiknak.

Köszönöm:

- Elek Jánosné –

Véradók 2010. április 29-én:

1. Szűcs László

2. Szűcs Lászlóné