Végegyházi Majális

Harmadik alkalommal szervezte meg Végegyházán az egész napos majálist a Barangoló Közhasznú Egyesület, ebben az évben a Civil Kerekasztal tagjaival, 2010. május 1-én.

FOTÓGALÉRIA - Végegyházi Majális

A hagyományos programok mellett igyekeztünk új elemekkel bővíteni a kínálatot. Így találkozhattak a nézők munkakutya-bemutatóval, motoros ügyességi bemutatóval és részt vehettek a gyerekek palacsinta partin is. Ráadásul az idén - a gazdasági válságra való tekintettel – ha ló nincs a szamár is jó csacsifogat fuvarozta a gyerekeket a liget körül.

No, de félretéve a tréfát, az idei majális tervezésénél figyelembe vettük, hogy a környék több középiskolájában május 1-én délelőtt került sor a ballagásra. Ezért a délelőtti program „lightosabbra” lett szervezve. Így a megszokott programok –  zenés ébresztő, kispályás labdarúgás, aszfalt-rajzverseny, lövész verseny, májusfamászás, kötélhúzás – mellett a munkakutya-bemutató szolgáltatta a meglepetést.

Egyébként a megszokott kép fogadta a kilátogatókat, a kitelepült szervezetek sátrai. Az idén a Civil Kerekasztal tagjai - az Alkony Nyugdíjasklub, az Asztalitenisz Sportkör, az Általános Művelődési Központ, az Ezüstfenyők Nyugdíjas Pedagógusklub, a Szülői Munkaközösség, Végegyháza Község Önkormányzata, a Végegyházáért Közhasznú Alapítvány, a Végegyházi Vagyonvédelmi és Polgárőr Egyesület, Vöröskereszt Végegyházi Alapszervezete és a Barangoló Közhasznú Egyesülettel együtt, a Katakomba Ifjúsági Klub, a Barangoló Kézműveskör – mutatkoztak be.

A kora délutáni meglepetésünk a palacsinta parti volt. A több száz palacsinta készítésében barangolósok és szülők egyaránt segítettek, nem csak a gyerekek, hanem sok felnőtt örömére is. A finomságnak akkora sikere volt, hogy jövőre sem szeretnénk kihagyni majd a kínálatból.

Délután 3 órakor kezdődött az immár negyedik alaklommal megrendezett Ki Mit Tud? vetélkedő, melyre ebben az évben 18 produkciót neveztek be. A másfél órás műsor most is telt ház előtt zajlott, közönségsikert aratva. Mint minden évben, egyesületünk most is apró ajándékkal és emléklappal lepte meg nem csak a kimittudosokat, hanem a Szülőföldem, Végegyháza alkotói pályázat alkotóit is. A zsűri különdíjat is adott mindkét megmérettetésen. A kulturális vetélkedésen Bederna Nikolett versmondása, Budai Klaudia és Ferencz János tánca és az Alkony Dalkör éneklése bizonyult a legjobbnak, míg a kiállított művek közül Szedlacsek Béla kopjafája, Antóni Róbert fonalképei és Varchó Roland festményei tetszettek a legjobban a zsűri tagjainak.

Délután 6 órakor fiatalos lendülettel folytattuk újra programunkat a liget melletti úton, ahol először kerékpáros-, majd kismotoros bemutató csigázta fel a közönség érdeklődését. Ezt követően Döméné Szabó Andrea és Stayer Fanni könnyűzenei bemutatója került sorra, majd a tombolasorsolás izgalma következett. Ahogyan a nap lemenőben volt, indulhatott a fáklyás menet, s mire visszaértünk, Ásós Attila és a Dream Juice játszott a színpadon, késő estig.

A Végegyházi Majális egész napos rendezvényének sikeréhez segítséget nyújtottak:

Andrej Attila, Andrej Attiláné, Andrej Zoltán, Androvicz Edina, Általános Művelődési Központ, Ásós Attila, Bali Jenő, Barecz Mihály, Barta István, Barta Lajos, Besenyő László, Cséffai Zoltánné, Cycler Boys, Darnai Péter, Döméné Szabó Andrea, Dream Juice, Elek János, Elek Jánosné, Figura Ferenc, Fülöp Sándor, Gyebnár Tibor, Gyenes Mihály, Hodroga Hajnalka, Horváth András, Horváth Judit, ifj. Horváth László, Horváth László, Jámborné Svorenj Szilvia, Juhász Kitti, Juhász Zoltánné, Juszkó Józsefné, Juszkó Natália, Kassai Kinga, Kasza József, Kunos Ágnes, Landl Lajosné, Mihály Terézia, Mikula István és családja, Mut István, Onodi Tibor, Óré Sándor, Papp Zsolt, Paulik Anna, Pekár István, Prágai Ágnes, Rácz Fodor Ferencné, Rádai János, Rádainé Kunos Klára, Rádai Renáta, Ribovics Jánosné, RockDairy Kft, Sárközi József és családja, Sárközi Józsefné, Stafira Sándor, Stayer Edgár, Stayer Fanni, Street Fighter, Szivárvány Vegyeskereskedés, Szilágyi László, Szilágyi Lászlóné, Szántó László, Szent György Patika, Mezőhegyes, Szkupeny Anita, Takács Márk, Tataru Lucian, Tóth Istvánné, Varchó István és családja, Vágó László, Végegyháza Község Önkormányzata, Végegyházi Vagyonvédelmi és Polgárőr Egyesület, Vöröskereszt Végegyházi Alapszervezete.

Köszönjük!

-          VB –