Pedagógusnap

Végegyháza Község Önkormányzata ünnepi pedagógusnapra hívta meg az ÁMK aktív és nyugdíjas dolgozóit 2010. június 4-én kora délután.

Az ÁMK a művelődési ház nagytermében látta vendégül a meghívottakat, hogy június első vasárnapja előtt együtt ünnepeljünk.

Prágai Ágnes igazgatónő köszöntője után átadta a szót a gyerekeknek, az óvodások, alsó- és felső tagozatos diákok mondták el versben és dalban, mit jelentenek nekik a pedagógusok. Nem csak műsorukkal, de jelképes ajándékkal is kedveskedtek az ünnepelteknek.

Ezt követően Baráth Mihály alpolgármester, címzetes igazgató köszöntötte az egybegyűlteket, s elsősorban Hanyecz Karcsi bácsit, aki éppen ötven éve, 1960-ban kezdett el tanítani. Alpolgármester úr és Prágai Ágnes igazgatónő sok közös emlékkel idézte vissza Karcsi bácsi tanítói munkásságát, kívánva neki egészséget, boldogságot. Igazgatónő az aranydiploma mellé egy gyönyörű tortát is ajándékul nyújtott át, mely egy könyvet formázott. Pál Andrea jegyzőnő pedig a Községi Önkormányzat ajándékát adta át.

Jegyzőnő Végegyháza Önkormányzata nevében köszöntötte a vendégeket e jeles alkalomból. Köszöntőjében elmondta: „… június első vasárnapjához közeledve kicsik és nagyok egyaránt megállnak egy pillanatra, hogy köszöntőt mondjanak. Köszöntőt mondjanak egy olyan embernek, akinek mindennapjai a gyermekek életével telik, velük indul el a tudás birodalmába, általuk válik olvasóvá, kis tudóssá. Az írás, olvasás, számolás megtanítása nem könnyű, de gyermekből embert faragni talán az egyik legnehezebb feladat a világon. … A pedagógus lét nemcsak munkát jelent, hanem elhivatottságot. …” Jegyzőnő sok sikert és kitartást kívánt a pedagógusok további munkájához.

Ezt követően az ünneplés kötetlen része következett, ínycsiklandozó hidegtálak kerültek az asztalokra, s közben beszélgetés moraja zengte be a termet, s a zenei aláfestésről Lázár Szilveszter és Szántó László muzsikája gondoskodott.

- HJ -