Mátyás király Végegyházán

Június 8-ától mesékkel egybekötött bábkiállításra invitál minden érdeklődőt a Mezőkovácsházi Városi Könyvtár a végegyházi művelődési házban.

Kedden 9 órakor a második és a negyedik osztály volt az első közönsége annak a bábelőadásnak, melyet Bertalan Mária, a Mezőkovácsházi Városi Könyvtár könyvtárosa tartott.

A műsor hét meséből állt: Beatrix királyné, Kinizsi meg a törökök, Mátyás király meg az igazmondó juhász, Vízkereszt, Mátyás király Gömörben, Egyszer volt Budán kutyavásár, Eb, aki a kanalát meg nem eszi. A meséket Mátyás király bemutatása előzte meg. Aki ismerte a történeteket, lehetősége volt elmondani azokat.

A gyerekek nagyon élvezték, fantasztikus élmény volt számukra. Az előadást folyamatosan megnézik a végegyházi diákok, s június 14-ig minden érdeklődő megtekintheti a kiállítást a művelődési ház nagytermében.

A kiállítás a tótkomlósi Száraz-ér Társaság és az orosházi Szántó Kovács János Múzeum „Kiállítások cseréje” megállapodása nyomán jött létre. A babákat Rózsa Imréné készítette.

Megyeriné Roik Katalin