Nyári véradás Végegyházán

A Vöröskereszt Végegyházi Alapszervezete 2010. július 14-én szervezte meg a nyári véradást a helyi művelődési házban.

Reggel 8 órától 11 óráig jöhettek a donorok, s jöttek is szép számmal, hiszen  összesen 41 véradó jelent meg.

A vöröskeresztes aktivisták szokás szerint vendégül látták a megjelenteket, kávéval, pogácsával, üdítővel, sörrel és szendviccsel várták az érkezőket. Ez alkalommal is sokan fogtak össze annak érdekében, hogy a donorokat vendégül láthassák a helyi Vöröskereszt aktivistái, s hogy egy jelképes ajándékkal kedveskedhessenek nekik.

Adományozók voltak: Király Sándor, Kunos László, Varchó István, Kiss Károlyné, Czuth Pálné, Elek János és a Vöröskereszt Végegyházi Alapszervezete. A véradó napon segített a szervezésben és a lebonyolításban Loss Károlyné, Elek Jánosné és Elek János, Kiss Károlyné, Czuth Pálné. Az Orosházi Véradó Állomás limonádét, csokit, 500 Ft-os utalványt és fürdőjegyet hozott ajándékként, a helyi szervezet pedig szendviccsel és sörrel vendégelte meg a végegyházi véradókat.

Köszönettel tartozom minden megjelent véradónak önzetlenségükért, név szerint:

1. Szűcs László

Köszönöm:

Elek Jánosné

vöröskeresztes titkár

Ebben az évben a Barangoló Bejárós Tábor gyermekeit és segítőit is meghívta Elekné Julika, no nem azért, hogy vért adjanak, hanem, hogy megismerjék, milyen fontos segítségnyújtás egy ilyen alkalom. Talán a táborosokból lesznek majd a következő véradók. Köszönjük a lehetőséget!

- HJ -