Falunap 2010

Augusztus 20-án rendezte meg  a Községi Önkormányzat a hagyományos Végegyházi Falunapot a ligetben.

FOTÓGALÉRIA - FALUNAP 2010

Kora reggel már nagy volt a sürgés-forgás a végegyházi ligetben. Tizenöt vállalkozó kedvű szakács tette meg az előkészületeket, hogy a délelőtti főzőversenyre a legfinomabb kakaspörköltet készítse el. A kitelepülő intézmények és szervezetek is nekiláttak a sátorállításnak.

Idén az ADA Gondozó Nonprofit KHT, az Alkony Nyugdíjas Klub, az ÁMK, a Barangoló Közhasznú Egyesület, az Ezüstfenyők Pedagógus Nyugdíjas Klub, a Végegyházi Vagyonvédelmi Polgárőr Egyesület, a Vöröskereszt Végegyházi Alapszervezete települt ki. Az érkező vendégeket már mindannyian felkészülve várták, a standoknál szórólapokkal, közlekedési, drogprevenciós, környezetvédelmi, helytörténeti totókkal, sudokuval, egészségügyi vizsgálatokkal, a múltat idéző fotókkal, kiállítással, aszfaltrajzversennyel. Az iskola aszfaltpályáján elkezdődött a hagyományos kispályás labdarúgó torna is. A programok kezdete előtt is mindenki találhatott magának kedvére való elfoglaltságot, s a nézelődés közben mindig akadt egy-egy ismerős, akivel beszélgetve még kellemesebben telt az idő.

Kilenc órakor Varchó István polgármester úr köszöntötte a vendégeket. Ezt követően már a színpadon is folyamatosan történtek az események, jó szórakozást nyújtva mindenkinek. Felléptek óvodásaink és iskolásaink, egy bohóc, a Végegyházi Fekete Szemek, a Mezőhegyesi Fúvószenekar és a Mazsorett csoport, volt karate bemutató is. E mellett ingyenes légvár, rodeó bika, szimulátor, kalózlétra, kézműves sátor állt a kisebbek és nagyobbak rendelkezésére. Délre elkészültek a pörköltek is, s a különböző versenyek és vetélkedők eredményhirdetése után jöhetett az ebéd. Aki kint főzött, a ligetben, s volt, akit otthon várt a meleg étel.

Érdemes volt délután is kilátogatni a kutyás és a motoros bemutatóra és a divatbemutatóra. Majd Stayer Edgár lépett fel zenésztársaival, azt követően a Jókai Színház művészei és az Alkony Népdalkör énekelt nekünk. Ahogy telt az idő, egyre többen lettünk a ligetben, Mikor a tombolasorsoláson tettük próbára a szerencsénket, már szép számmal voltunk. Majd újból a zenéé volt a főszerep. Először Ásós Attila és zenekara, majd pedig Márió zenélt nekünk, s a tűzijáték után Jolly és a Románcok szerzett örömet a közönségnek. Ekkor már az egész liget benépesült, s a nap végén következhetett az utcabál.

Mindenki szereti a társaságot, a közösséget, s ez a nap nem csak a jó szórakozásra, de arra is alkalmat adott, hogy barátok, rokonok, jó ismerősök együtt tehessék ezt.

A rendezvény szervezője Végegyháza Község Önkormányzata volt, s e nap egyes elemeit a Civil Társadalom Fejlődéséért Közhasznú Egyesület támogatta.

A tombola sorsolásra díjakat ajánlott fel: ADA  Gondozó  Nonprofit Kft, ÁMK, ÁMK Gazdasági Iroda dolgozói , Barangoló KHE,Békés Manifest, Dalicsek Béla és Molnár Nikolett, Gáspár Tamás, Gromán Árpád, Huli Attila, Király Sándor, Kunos László és családja,Polgármesteri Hivatal dolgozói  ,Végegyháza Község Önkormányzata, Mezőkovácsházi Vízmű Kft, Takarékszövetkezet, Varchó István és családja ,Vöröskereszt, Tambaló Kft,

- HJ -

Fotók: Horváth Judit, Horáth László, Rádai Renáta,